מתי יש סיכון לשלילת רישיון נהיגה?

אחד הכלים שיש למדינת ישראל להתמודד עם נהגים אשר עברו עבירות תנועה משמעותיות מבחינת החומרה שלהן או שצברו לא מעט עבירות תנועה הוא: שלילת רישיון הנהיגה שלהם. שלילת רישיון לפרק זמן של שלושה חודשים או לצמיתות היא החלטה שרק בית המשפט יכול לקבל. המשטרה לעומת בית המשפט יכולה לשלול את רישיונו של נהג עד שלושה חודשים ולא יותר מכך. 

בלינק הבא https://taaburalaw.co.il/appeal-against-decision-of-the-medical-institute/ ניתן למצוא מקיף במידה ומעוניינים להגיש ערעור על החלטה זו.

מתי שוללים את רישיונו של הנהג?

ישנם לא מעט מצבים שבהם ישללו את רישיונו של האדם. כך לדוגמא:

  1. אם אדם עבר סדרה של עבירות תנועה המוגדרות כעבירות תנועה חמורות מאוד, הרי שקצין משטרה יכול לשלול את רישיונו עד חודש ימים במידה והוא תופס את הנהג מבצע את העבירה המדוברת. העבירות המדוברות יכולות להיות: נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, עקיפה לא חוקית של פס הפרדה רציף לבן בתנאים קשים, נהיגה במהירות מופרזת באופן קיצוני ועוד.
  2. קיים מדרג נוסף של עבירות תנועה שאמנם נחשבות פחות חמורות מהעבירות בסעיף הראשון, אך אם האדם מבצע אותן פעמיים במהלך תקופה של שנתיים, אז קצין משטרה יכול לשלול את רישיון הנהיגה שלו עד ודש ימים. מדובר על עבירות כגון: אי ציות לרמזור אדום, נהיגה במהירות מופרזת של יותר מ20 קמש מעל המותר, אי ציות לתמרור תן זכות קדימה ועוד.
  3. אם האדם צבר בשל עבירות תנועה כמות נקודות כלשהי המוגדרת בחוק שבגינה יש לשלול את רישיונו, הרי שרישיונו יישלל לתקופה של 3 חודשים או יותר בהתאם לכמות הנקודות שצבר ולא פעם, לאחר שיעבור פרק הזמן המדובר האדם יידרש לעבור מבחן תאוריה נוסף ולעיתים אף מבחן מעשי בכדי לקבל את רישיון הנהיגה שלו בחזרה
  4. במקרה של תאונת דרכים, קצין משטרה יכול להכריז על שלילת רישיון של נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים. משך השלילה ישתנה בהתאם לחומרת התאונה, מידע נוסף בנושא פגיעה בתאונה באתר של ע"וד דנה דוד.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

מופע לפורים
נופש ופנאי
miko

מופע לפורים

כל מי שמתכנן אירוע מיוחד וחוויתי עבור הילדים לכבוד פורים, חייב לבחור את המופע המתאים ביותר. חשוב לזכור כי ניתן היום למצוא בשוק לא מעט

קרא עוד »
פינות אוכל מעוצבות
צרכנות
miko

פינות אוכל מעוצבות

פינת האוכל שבכל בית, מספקת לכל אדם את האפשרות לערוך ארוחות משפחתיות בצורה נוחה, קלה ונעימה, לשבת סביב השולחן לארוחות מפנקות עם האורחים שהוא בוחר

קרא עוד »