טיפול שורש

מהם טיפולי השיניים הנפוצים ביותר, והאם הם באמת מפחידים?

בינינו, אין אף שאוהב לגשת אל רופא השיניים ולעבור טיפול כלשהו או אפילו בדיקה שגרתית. בין אם מדובר בסתימה, עקירה או אפילו ניקוי שיניים, הפחד מכיסא הרופא ומהציוד הרפואי שלו מושרש בנו עוד מילדות וזה משהו שקשה מאד להתגבר עליו. ובין הטיפולים השונים, ישנם כאלה הידועים במיוחד לשמצה ומעלים חרדה כמעט אצל כל מטופל בכל גיל. עם זאת, כאשר מבינים בדיוק במה מדובר, מגלים במהרה כי השד הוא לא כל כך נורא כמו שחשבנו. הנה רשימה של כמה מטיפולי השיניים הנפוצים ביותר ומדוע לא צריך לחשוש מהם כלל.

טיפולי שורש

עששת היא מצב מאד נפוץ ממנו סובלים רבים ברחבי העולם. במקרים מסוימים, חודרת העששת אל תוך פנים השן ומגיע אל החלק התחתון ביותר שלה המכונה שורש השן ואז יש צורך במה שנקרא טיפול שורש. בטיפול הזה נעשה ניקוי יסודי של תעלות השורש עד לקצה השורש וגם איטום של התעלות וכך נמנע הזיהום המסוכן. על אף כי מדובר באחד הטיפולים הידועים ביותר לשמצה, מדובר בהליך רפואי נפוץ ביותר בו מתמחים רופאי השיניים המובילים. הוא נעשה בהרדמה וללא כאבים במהלכו ובמרבית המקרים אין סיבוכים כלל, כך שאין באמת ממה לחשוש.

עקירת שיני בינה

שיני הבינה צומחות אצל כל אדם בשלב שונה בחיים החל מגיל ההתבגרות בחלק העליון והתחתון של הפה. במקרים מסוימים הצמיחה שלהם יוצרת זיהום מסוכן שגם גורם לכאבים עזים. לכן יש צורך בעקירתן. העקירה של השיניים העליונות היא פשוטה יחסית וזו של השיניים התחתונות היא מעט יותר מורכבת ומצריכה לפעמים חיתוך בחניכיים. גם כאן מדובר בהליך נפוץ מאד שאינו כרוך בכאבים במהלכו כי הוא נעשה בהרדמה עם מעט מאד סיבוכים.

דלקות חניכיים

הדלקות הללו נוצרות מאבן והצטברות חיידקים בשיניים. הטיפול הנכון הוא ביקור אצל השיננית ולפעמים ניקוי עמוק בהרדמה אצל הרופא. כך או כך מדובר בהליכים רפואיים פשוטים ונפוצים שלא כרוכים בהרבה כאבים או סבל ואין ממש לחשוש באופן כללי.

לסיכום, הקפידו לטפל בשיניים שלכם וכך תמנעו מטיפולים מיותרים!   

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

הדברת נמלים
בית
miko

איך מתגוננים נגד נמלים?

ראיתם לא מזמן נמלים על השיש? ניסיתם לסלק אותן אך בפועל הן חוזרות בכל יום מחדש? אם כך, טבעי שתתחילו לחשוב קצת יותר ברצינות על

קרא עוד »
יישור שיניים שקוף
בריאות
miko

איך עובד יישור שיניים שקוף

אין כמו 2020 כדי לעבור ליישור שיניים חדשני ומתקדם. אם בעבר יישור השיניים כלל הלבשת פלטה שנראית נורא הן על החיוך והן על ההרגשה בפה,

קרא עוד »