עריכה לשונית

עריכה לשונית – כללי הברזל לעריכת לשון מוצלחת

עריכה לשונית הינה מרכיב חשוב וחיוני בכל עבודה אקדמית, היות ומי שיבחר לחסוך בזמן או במאמץ, עלול למצוא את עצמו עם ציון נמוך בשל שגיאות כתיב או טעויות דקדוק. רוב המרצים מקפידים על הכללים של העבודה האקדמית, דבר שגורם לא פעם ללא מעט תסכול וייאוש בקרב הסטודנטים. ניתן למשל למצוא לא מעט סטודנטים, אשר משקיעים שבועות ואף חודשים בעבודה האקדמית שלהם, קוראים כמות עצומה של חומר מקצועי ומשקיעים בניתוחים ובסטטיסטיקות השונות, אך בסופו של יום, הם מקבלים ציון נמוך בגלל טעויות בהגהה או בעריכה הלשונית. הדבר נכון במיוחד עבור סטודנטים שעברית היא אינה שפת האם שלהם, או לחילופין, סטודנטים שסובלים מסוגים שונים של דיסלקציה. במקרים כאלו, עדיף להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית שעוסקת בתחום של הגהה וכמו כן עריכה לשונית, על מנת להבטיח לעצמכם את הציון המקסימלי.

עריכה לשונית – טיפים שכדאי להקפיד עליהם

קודם כל, חשוב מאוד להקפיד על עמוד הביבליוגרפיה, היות וישנם כללים ברורים כיצד לעצב אותו. חשוב למשל למלא את כל הנתונים הרלוונטיים של המקור, כולל שם המחבר, מספר הגיליון, מספרי העמודים הרלוונטיים וכדומה. חוסר בנתונים מוביל להורדת נקודות מיותרת. כמו כן, חשוב תמיד להקפיד על כתיבה אחידה, עקבית ומדויקת, במיוחד כאשר מדובר על שם המחבר או שם של כתב עת מסוים. כמו כן, חשוב לשים לב כי עמוד הביבליוגרפיה מכיל את כל המקורות אשר מוזכרים בגוף הטקסט, היות והיעדר מקור, או לחילופין, היעדר הפניה למקור, עלולים להוביל להפחתת הציון. כמו כן, חשוב לשים לב גם לתוכן העניינים, היות ומדובר על אחד העמודים הראשונים שהמרצים נוטים לבדוק. בנוסף, כדאי להשקיע בהגהה של העבודה וכן עריכת לשון, היות וטעויות כתיב או טעויות דקדוק, אינן מתקבלות בברכה.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

מיהו אדם טל?
כללי
miko

מיהו אדם טל?

היום כמעט כולם שמעו כבר על אדם טל, היות והוא הופיע בכמות עצומה של תוכניות טלוויזיה, כתבות בעיתונים, סרטונים במדיות החברתיות השונות וכדומה. מדובר למעשה

קרא עוד »