טרמפולינה

איך אפשר להעסיק ילדים בבית?

בין אם זו חופשת החגים ובין אם זה בשל התפרצות נגיף קורונה – בשנה האחרונה מצאנו את עצמו לא מעט זמן בבתים, כשאחד האתגרים שעמדו בפני הורים רבים התמקד בלהעסיק את הילדים. מה אפשר לעשות עם הילדים בבית, ואילו פעילויות קיימות? הנה כמה רעיונות:

משחקי חצר

אם יש לכם חצר פרטית בבית, תוכלו לשלב בין משחקי חצר לבין פעילויות שמתקיימות בתוך הבית, ובכך לאפשר לילדים למלא את שעות הפנאי בשלל פעילויות מגוונות. למשל, ניתן לרכוש טרמפולינה בגדלים שונים, כך שהיא יכולה להתאים לילדים וגם למבוגרים. מעבר למשחק, היא גם מהווה פעילות ספורטיבית נהדרת. אופציה נוספת היא לרכוש שערי כדורגל או כדורסל, ולאפשר לילדים לשחק ביניהם במשחקים הללו. זו הזדמנות טובה להניע את הגוף, וללמוד על תחרותיות כמו גם לדעת ללמוד להפסיד.

עבודות יצירה

עולם היצירה הוא רחב ומגוון, והוא טומן בתוכו שלל תתי-תחומים, כמו פיסול, איור, צביעה, סריגה, עבודה בנייר ועוד. עבודות יצירה מפחות את הכישורים המוטוריים (לרבות מוטוריקה עדינה) והקוגניטיביים, כך שמעבר להיותן פעילות נהדרת להפגת השעמום, הן גם מועילות במיוחד.

כדאי לרכוש חומרי יצירה בסיסיים כמו בריסטולים, מדבקות, וואשי טייפ, טושים וכו', ולאפשר לילדים ליצור באופן עצמאי. כמו כן, תוכלו לרכוש ערכות ייעודיות כמו ערכת רקמה או ערכת סריגה, כך שהילדים יוכלו להתנסות בתחומי יצירה נוספים.

משחקי קופסה ופאזלים

משחקי קופסה מסייעים לפתח את הדמיון והם עשויים לתרום לא מעט לפיתוח חשיבה יצירתית והכישורים הקוגניטיביים. תוכלו לרכוש משחקי קופסה מגוונים, כמו גם פאזלים שונים, ולשחק יחד עם הילדים.

טיפ: פאזלים שהרכבתם מספר פעמים ניתן להחליף עם ילדים אחרים, כך במקום לרכוש פאזלים חדשים, תוכלו לתת את הפאזל הישן שלכם, ובמקומו לקבל אחד אחר.

סיורים ווירטואליים בעולם או במוזיאונים

בשל התפרצות נגיף קורונה, התפרסמו לא מעט פעילויות נהדרות לילידם ומבוגרים, ואחת מהן היית האופציה לצאת לסיורים ווירטואליים במקומות שונים ובעולם, כמו גם סיורים במוזיאונים ללא עלות. מעבר לזה, ישנה אפשרות להירשם לסיורים ווירטואליים בתשלום, ולבחור את היעד שאותו תרצו לראות.

ניסויים מדעיים

יש מגוון רחב של אתרים שבהם תוכלו למצוא שפע רעיונות לניסויים מדעיים עם הילדים (שמחייבים כמובן השגחת מבוגר). זו יכולה להיות פעילות מעשירה וחווייתית במיוחד.

אז, באיזו פעילות אתם בוחרים?

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

מיהו אדם טל?
כללי
miko

מיהו אדם טל?

היום כמעט כולם שמעו כבר על אדם טל, היות והוא הופיע בכמות עצומה של תוכניות טלוויזיה, כתבות בעיתונים, סרטונים במדיות החברתיות השונות וכדומה. מדובר למעשה

קרא עוד »