למה ילדים כל כך אוהבים נדנדות?

להתנדנד? כמעט ואין ילד שמתנגד לפעילות הזו. ויש כל כך הרבה סוגים של נדנדנות בעיצובים מגוונים ומעניינים. אבל למה באמת הם כל כך אוהבים להתנדנד? מה מיוחד במתקן הזה? הבה וננסה להבין.

מה כיף כל כך להתנדנד?

  • ילדים אוהבים תנועה. התחושה הזו בה הגוף מרחף מכאן לכאן מענג אותם. התנועה האינטנסיבית הזו עלולה להיות לא נעימה למבוגרים ואולי אפילו לעורר בהם תחושות קבס ובחילה. אבל ילדים אוהבים את זה, וזה גם נחשב חלק בלתי נפרד משנות הילדות. אז אם אתם רוצים ליהנות אותם ולאפשר להם את זה, נדנדה תלויה זה הדבר הנכון להם.
  • לשקוע בתוך עולם אחר ודמיוני. זה חלק מהמשחקים האהובים ביותר על ילדים. הדנדנה היא חלק מכל הסיפור הזה. ילד עולה על נדנדה ומבחינתו העולם עצר מלכת. הוא נשאב למקום חדש ושונה בו הכול מתנהל בדיוק לפי רצונו וגחמותיו.
  • ילדים צריכים תעסוקה. יש כאלו שבררניים בנושא. אחרים שמחים עם כל פעילות שיכולה להיות מעניינת ולו במעט. אב מרבית הילדים אוהבים להתנדנד הנה והנה. לחוש את התחושה המענגת של הרוח שמכה על הפנים.
  • יש כל כך הרבה סוגים של נדנדנות. דבר שעוד יותר מעורר את הרצון להתנדנד. מימון לשמאל, מלמעלה למטה וגם מלפנים לאחור. אכן, הנדנדנות הרבות שקיימות כיום אולי מגרות אותנו, המבוגרים לחזור למעט זמן להיות ילדים. לשקוע בתוך עולם של תנועה וחוויה ללא הגלה.

אם אתם רוצים לשמח את הילדים, מתאים לעשות זאת עם נדנדה. לא תאמינו כמה זמן יבלה הילד על הנדנדה. לא תאמינו מה הוא יכול לעשות עליה – לקרוא, לשוחח, להאזין ועוד. אז איזו נדנדה מתאימה לילד, מה תקנו לו?

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

ציוד כושר שאתם חייבים אצלכם בבית
Uncategorized
miko

ציוד כושר שאתם חייבים אצלכם בבית

עשיית כושר חשובה מאוד לבריאות, לשמירה/להפחתה במשקל, לשיפור המערכת החיסונית בגוף, זרימת הדם ועוד. אורח חיים בריא יותר מתחיל בבסיסו בתזונה נכונה ועשיית ספורט. יש

קרא עוד »