אתר איך גדלת

איך עוזרים לילדים להתמודד עם קשיים חברתיים בזמן הקורונה?

ימי הקורונה לא פשוטים עבור אף אחד, לא עבור המבוגרים שנאלצים להתמודד עם לוח זמנים חדש ולא עבור הילדים, שאינם מגיעים למסגרות החינוכיות, לא יוצרים אינטראקציות חברתיות ולא מפתחים את כישוריהם החברתיים. איך תסייעו לילדים להתמודד עם קשיים חברתיים בתקופה זו? מאמר בנושא.

ידע זה כוח

ראשית נציין שלאחרונה פורסמו לא מעט מאמרים ותכנים בנושא, ולו על ידי פסיכולוגים ואנשי מקצוע מהתחום הטיפולי, כך שבהחלט כדאי לקרוא ולהעמיק את הידע. פה נעצור לציין כי באתר איך גדלת תוכלו למצוא מגוון רחב של מאמרים שעוסקים בנושא, ויסייעו לכם להתמודד עם המצב, לרבות תכנים מקצועיים בנוגע לילדים והורות.

חשוב להבין שמדובר בתקופה מאתגרת ומבלבלת עבור הילדים, ובייחוד עבור מי שחווים קשיים חברתיים גם בלי קשר לתקופת הקורונה. יש לא מעט ילדים שמתקשים ביצירת אינטראקציות חברתיות ולא מצליחים להשתלב חברתית, ועל אחת כמה וכמה בימים הללו. כדי שהילדים לא יצברו מתחים, חשוב לסייע להם בנושא, כשניתן לעשות זאת במספר דרכים.

"זום" – לא רק ללימודים או ישיבות

אפליקציית "זום" היא כנראה היישום המדובר ביותר בימי הקורונה, אבל מעבר לעובדה שהיא מעולה לפגישות ולימודים, היא יכולה להיות נהדרת גם ליצירת אינטראקציות חברתיות שונות. נסו לקבוע עם הורים נוספים מפגשי זום, כך שהילדים יוכלו לשחק יחדיו אונליין, אם זה משחקי טריוויה, משחקי "חי, צומח, דומם" או אפילו משחקים דיגיטליים שונים.

היעזרו בתכנים שאהובים על הילדים על מנת לנתח סיטואציות חברתיות

הילדים אוהבים לקרוא ספרים? לראות סדרות בטלוויזיה? או שאולי מחבבים משחקים מסוימים? ובכן, נסו להיעזר בתכנים הללו על מנת לנתח יחד עם הילדים סיטואציות חברתיות שונות ומערכות יחסים בין אנשים. תוכלו לשוחח עמם על מערכת היחסים בין שתי דמויות, לבחון את הבעיות שעולות מתוך הקשר ולנסות לכוון את הסיטואציה לחיים שלהם – כלומר, לברר אם הם חוו אינטראקציה חברתית שכזו.

צאו מהבית

בימים שבהם ההנחיות מאפשרות – צאו מהבית. עשו טיולים בשכונה, שחקו ביחד בפארק ואפשרו לילדים לראות ילדים אחרים ולצפות באינטראקציות חברתיות נוספות. אם ניתן להפגיש את הילד עם חברים מהגן או מבית הספר – עשו זאת.

אין ספק שזו תקופה לא פשוטה עבור כולם, וחשוב להיות שם בשביל הילדים ולזהות אם הם חווים קשיים חברתיים, ולו כדי שתוכלו לטפל בבעיה בהקדם.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

מיהו אדם טל?
כללי
miko

מיהו אדם טל?

היום כמעט כולם שמעו כבר על אדם טל, היות והוא הופיע בכמות עצומה של תוכניות טלוויזיה, כתבות בעיתונים, סרטונים במדיות החברתיות השונות וכדומה. מדובר למעשה

קרא עוד »
מוצרי גן
צרכנות
miko

5 מוצרי גן חובה בכל גינה

יש לכם גינה? מצוין! במאמר זה נספר לכם על חמישה מוצרי גן שאתם פשוט חייבים: ערסל אין משהו משחרר יותר כמו לחזור הביתה אחרי יום

קרא עוד »