מהו הסכם ממון?

איך ניתן לאכוף הסכם ממון?

לצערנו, לא תמיד הסכמי הממון חוסכים מריבות של זוגות העומדים להתגרש בבתי המשפט. פעמים רבות נערך הסכם הממון לפני הנישואין, אך לפני הגירושין אחד מבני הזוג מסרב להכיר בהסכם הממון, ומעלה דרישות אחרות השונות מההסכם. אולם, הסכם ממון הוא מסמך משפטי לכל דבר, וניתן לאכוף אותו בבית המשפט. קראו בהרחבה מה זה הסכם ממון?

כיוון שהסכם הממון הוא מסמך משפטי מחייב, ניתן לפנות לבית הדין לענייני משפחה, ולבקש צו אכיפה להסכם הממון. על מגישי הבקשה לפנות עם מסמך הסכם הממון למזכירות של בית המשפט.

מהו תהליך אכיפת הסכם הממון בידי השופט?

לפני שהשופט מוציא צו אכיפה להסכם הממון, עליו לוודא שבני הזוג מבינים היטב את משמעות ההסכם, ושהוא ניתן ליישום. בנוסף, בודק השופט שיש תוקף לחתימות בני הזוג, והחתימה של כל אחד מבני הזוג לא נעשתה באיומים או בסחיטה.

באופן עקרוני, כל אחד מבני הזוג יכול לגשת עם מסמך הסכם הממון לבית הדין, ולבקש את אכיפת ההסכם. אולם, השופטים בבתי המשפט מתייחסים ברצינות יותר לעורך דין המייצג לקוחות, מאשר לבני הזוג עצמם. לכן, מומלץ שאכיפת הסכם הממון תיעשה בידי עורך דין הפונה לבית המשפט.

מה קורה כאשר בית המשפט מסרב לאשר את הסכם הממון?

בדרך כלל, השופטים מאשרים באופן כמעט אוטומטי את הסכם הממון. אולם ההחלטה האם לאשר את ההסכם או לא- נתונה בידי השופט. לפעמים, השופטים מערבים בפסק הדין את תפיסת עולמם, ולא מאשרים מסיבות שונות את ההסכם. לא תמיד הסיבות הן אובייקטיביות. לפעמים, הן קשורות למצב רוח רע שיש לשופט בבית המשפט באותו יום. במקרים אלו, מומלץ להגיש ערעור באמצעות עורך דין אורי גנור לבית המשפט המחוזי, על ההחלטה לסרב לאשר את הסכם הממון.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

Uncategorized
miko

סידור גבות ברחובות

כל אישה יודעת שאחד הדברים החשובים ביותר שמשפיעים באופן מהותי על מראה הפנים שלה הוא סידור ועיצוב הגבות. לכן, כל אישה קובעת מראש תור לקוסמטיקאית

קרא עוד »
טונרים למדפסות
צרכנות
miko

טונרים למדפסות

כל מדפסות זקוקה לדיו. יש את מדפסות הדיו אשר בהם יש להזין מחסניות דיו אך יש גם את המדפסות אשר בהם יש להזין טונרים למדפסות.

קרא עוד »
Uncategorized
miko

מופע כנריות וסקסופון לאירועים

רוצים לקחת את האירוע שלכם למחוזות רחוקים ולגרום לאורחים ליהנות ממופע מוזיקלי מדהים? הזמינו מופע כנריות וסקסופון לאירועים ותוכלו לראות כבר מהרגע הראשון איך זה

קרא עוד »