על נשים בהריון – מגנזיום ואומגה 3

כשאת בהיריון, את אוכלת בשביל שניים, נכון? גם אם ההנחה הזאת איננה מדויקת במאה אחוזים, בוודאי שיש בכך מן האמת. וחשוב יותר – כשהתזונה שלך מאוזנת וטובה, זה משפיע על התפתחות העובר ועל ההיריון. שני תוספים מקובלים מאוד עבור נשים בהיריון הם מגנזיום ואומגה 3. כיצד זה משפיע נסביר בשורות הבאות.

אומגה 3 להתפתחות המוח 

בזכות התוספים הפופולריים, מאוד פשוט להימנע מחוסר באומגה 3 שהיא חומצת שומן חיונית. גופינו איננו מסוגל להפיק אומגה 3 ולכן אנו חייבים לקבל מהמזון שאנו אוכלים ומהשלמות של תוספי תזונה. במהלך ההיריון, במיוחד לקראת סופו, מתפתח המוח של התינוק שלך במהירות מסחררת. אומגה 3 היא למעשה אחד מאבני הבניין העיקריות של המוח. אי לכך, כל אישה הרה שרוצה לעזור להתפתחות תקינה של מערכת העצבים של התינוק, של מוחו, של כישורי תפיסה החל בילדות ואפילו ראייתו, צריכה לוודא שהיא צורכת די והותר ומחומצת השומן החיונית הזאת.

עד כמה מגנזיום חשוב בהיריון

המגנזיום הינו מינרל חיוני לבריאות העצמות, לשלד תקין, ללחץ הדם ולשרירים, בקרב בני כל הגילאים. עבור אישה הרה, הוא מסייע לעבור את תקופת ההיריון בצורה רגועה יותר. הוא חשוב מאוד להתפתחות תקינה של העובר ועל פי חלק מהמומחים אף עשוי להשפיע על לידה קלה יותר.

אומגה 3 בהיריון ובהנקה

רופאי הנשים ממליצים בכל לשון של המלצה לנשים בהיריון להקפיד על צריכת אומגה 3 במידה מספקת. מרכיב מזין זה מצוי למשל בדגי ים. מחקרים חשובים מלמדים שחוסר בחומצת השומן הזאת עלול להתקשר עם היריון קצר יותר, עם לידה מוקדמת ולידת פגים. ישנן הנחות שהיא גם משפיעה בדרכים נוספות על התפתחות התינוק לאחר הלידה ולכן חשוב גם לנשים מיניקות.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

עורך דין צבאי מומלץ
כללי
miko

מה העונש על עריקות בצבא?

היעדרות מהיחידה הצבאית ללא רשות היא עבירה חמורה. מבדילים בין נפקדות שהיא מתוחמת בפרק זמן של 21 יום ובין עריקות שהיא מעבר לתקופה זאת. בתקופת

קרא עוד »
הדברה בשוהם
בית
miko

הדברה בשוהם

לכל מקום יישוב יש צורת מגורים שאופיינית לו ומזה נגזרות הבעיות שעלולות לצוץ בתחום ההדברה. שוהם מתאפיינת בבתים פרטיים רבים ולכן הדברה בשוהם מטפלת לא

קרא עוד »