טיפים להורים לילדים שעולים לכיתה א' במקום חדש

איזה כיף! הילד שלנו גדול! הוא כבר עולה לכתה א'! אושר!

אז נכון שמדובר באושר גדול ובשמחה גדולה כאשר הילד גדל ומגיע לשלב בו הוא מתחיל לצעוד לבית הספר. אך אין ספק כי לצד השמחה הגדולה של הילד ושל הוריו, מתלווים לא מעט חששות. מה יהיה אם הילד לא ימצא את עצמו ולא יצליח להתברג היטב בחברה? איך ילמד הילד את הקודים ההתנהגותיים המקובלים בבית הספר? ובכלל, האם הילד שלנו אכן בשל לעמוד מול חברה חדשה שהוא לא מכיר ולרכוש לעצמו חברים?

אז האמת היא שחשוב  תמיד לזכור את העובדה כי הילד שלנו שעולה לכתה א' הוא לא הילד היחיד. גם אם אנחנו חוששים לילד בגלל הנתונים האישיים שלו ואנחנו דואגים אולי אין לו כישורים חברתיים שיסייעו לו לשרוד את כתה א', עדיין הוא לא בודד במערכה. יחד אתו נמצאים עוד כשלושים תלמידים בכתה וכל אחד מהם מגיע חדש למקום שהוא לא מכיר.

איך רוכשים כישורים חברתיים?

כאשר אנחנו מדברים על רכישה של כישורים חברתיים, חשוב לזכור כי הכישורים החברתיים הם לא תמיד משהו שאנחנו יכולים לתת לילדים שלנו או ללמד אותם. מדובר בטקט טבעי שאמור להיות באופן טבעי אצל כל ילד בלי שאנחנו נלמד אותו.

אז בעוד שרוב רובם שלך התלמידים העולים לכתה א' אכן מצליחים להסתגל ולהיכנס לעניינים בלי בעיות, הרי שיש עדיין הרבה מאוד תלמידים שלא ממש מצליחים. כי חסרים להם כישורים חברתיים בסיסיים.

הבשורה הטובה – אפשר ללמד את הילד לרכוש כישורים חברתיים

כדי לרכוש כישורים חברתיים, צריך כאמור טקט טבעי. אך גם מי שאין לו את זה באופן טבעי, יכול לרכוש אותם באמצעות סדנאות או קורסים המיועדים לכך. זה מה שאנחנו מציעים כאן.

פנו עוד היום לגלגל הצלחה.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

Uncategorized
miko

שעון רולקס

שמם של שעוני רולקס הולך לפניהם ובמשך שנים רבות. שעון רולקס הוא בראש ובראשונה סמל סטטוס, מי שעונד אותו סימן הוא שזהו גבר או אישה

קרא עוד »