חדרי תינוקות

בייבי מוניטור, תמונות לחדרי תינוקות, שידת החתלה וכיסא הנקה. הרשימה המלאה של פרטי החובה שחייבים בכל חדר תינוקות

בכתבה זו נסקור אילו פרטי חובה אנו ממליצים שיהיו בכל חדר תינוקות. אנו נתייחס בעיקר לגילאי 0-2, כאשר השיקולים המרכזיים בהכנת הרשימה של אביזרים לחדרי תינוקות הם: בטיחות, פרקטיקה, נוחות להורים, עיצוב ואווירה נעימה.

 1. מיטת תינוק. 

על פי הנחיות משרד הבריאות, מומלץ לבחור במזרן קשיח, ללא כרית וללא מגן מיטה.
חשוב שהסדין של המזרן יהיה נעים ורך מכותנה מלאה ולא מחומרים אחרים שעלולים להוות אלרגיה לתינוק. בנוסף, חשוב שתהיה אפשרות להזיז אותה ממקום למקום בעזרת גלגלים (ניתנים לנעילה). מומלץ להרחיק את המיטה משקעי חשמל מטעמי בטיחות.

 1. שידת החתלה.
  פריט חובה בכל חדר תינוקות. מומלץ שהשידה תהיה בגובה המתאים לגובה האם/האב כדי שיהיה להם נוח להחליף לתינוק חיתולים ובגדים. גובה סטנדרטי אגב, הוא 75 ס״מ. השידה מכילה מקומות אחסון חשובים בהם נוכל לאחסן את החיתולים, תרופות, בגדים וכו׳.
 1. תמונות לחדרי תינוקות.
  בין אם מדובר בתמונה אחת או בסט של מספר תמונות – תמונות לחדרי תינוקות יכניסו קסם, עניין וצבע לחדר. הם ישדרגו את האווירה ויקנו אווירה רגועה. מומלץ לבחור תמונות שיתאימו בצבעוניות שלהן לשאר העיצוב של חדר התינוק.
 1. כיסא הנקה
  בין אם מדובר בכיסא מתנדנד (שיכול להרגיע מאוד את התינוק כאשר הוא בוכה) ובין אם מדובר בכורסא חשוב שיהיה מקום מסודר ונוח לאמא הטרייה להניק או להאכיל את התינוק.
 1. שטיח מעוצב
  מומלץ לשים בחדר התינוקות גם שטיח. השטיח יכול להוסיף צבע ומשרה בו אווירה נעימה – במיוחד בימים קרים של חורף. כשהבייבי יגדל בהמשך, הוא יכול להפוך למעין משטח פעילות שבו נוכל לשחק איתו על גבי השטיח ולא על גבי הרצפה הקרה. מומלץ שהשטיח יהיה בצבע נטרלי (כמו אפור למשל) או בצבע שמתכתב עם פריטים נוספים בחדר, כמו למשל עם תמונות לחדרי תינוקות.
 2.  מנורת לילה
  אם אתם הורים טריים אתם בטח מכירים את זה. קמים בכל לילה מספר פעמים. בכל פעם בגלל משהו אחר, בין אם זה מוצץ שנפל לרצפה לבין אם להכין בקבוק לתינוק שרעב.
  מנורה קטנה בחדר תעזור לכם לתפקד בשעות הקשות ויחד עם זאת להשאיר את האווירה רגועה.
 3. בייבי מוניטור.
  היום ניתן למצוא מגוון רחב של מוניטורים בין אם פשוטים ובין אם מורכבים. מוניטור הוא למעשה מצלמה אשר ממוקמת בחדר התינוק ובאמצעות שלט או אפליקציה מאפשרת להורים לראות אותו בלייב וגם לשמוע אותו. המוניטור יאפשר לנו ההורים הרבה שקט ונחת.

נכתב בשיתוף אתר https://www.unikid.co.il/

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם: