התרומה של לימודי משחק לילדים ונוער

כשילדים ובני נוער הולכים לחוג למשחק, גם אם הם חולמים שיום אחד הם יהיו שחקנים מוכרים ואפילו אם הם יכולים לדמיין איך זה ייראה וכיצד ירגיש, הרי שהמשמעות של החוג היא הרבה מעבר לכך, בוודאי בגילאים שלהם. 

לימודי משחק לילדים ונוער, זה אחד מסוג הלימודים החשובים ביותר שהורים יכולים לרשום אותם אליהם. הכלים שהם יקבלו במסגרת לימודים אלו, יכולים לעזור להם ברמות שונות, גם אם הם לא יהפכו לשחקנים מקצועיים ולעולם לא יעלו על במות התיאטרון או יופיעו בסדרות טלוויזיה. 

לפני שנסביר מה התרומה והחשיבות, צריך לומר, באופן טבעי, כל ילד שנרשם ללימודים כאלו, והרבה פעמים גם ההורים שלו, רוצה להצליח במטרה להיות שחקן, זו המטרה הראשית, ואכן זה מה שלומדים במסגרת הלימודים. אך כפי שנוכל לראות מיד, זו לא התרומה היחידה.  לקריאה על סדנת משחק בבימת הנוער

כיצד לימודי משחק עוזרים לילדים ובני נוער?

אחת התרומות החשובות של לימודי משחק היא היכולת לעמוד מול קהל, לדבר, לנהל דיאלוג, להיות פתוח, לא לפחד לחשוף רגשות ותחושות. הרבה ילדים מתמודדים עם חוסר ביטחון ותחושת אי נוחות מול אנשים, בין אם מדובר באנשים זרים או מוכרים, מבוגרים או ילדים. התחושה הזאת יכולה להשפיע עליהם ובמקרים רבים היא תפגע ביכולת שלהם להתבטא ולהתקדם. 

לימודי משחק נותנים כלים שונים שמאפשרים גם להתמודד על חוסר הביטחון, על תחושת אי הנוחות, וכן הם מספקים הרבה מאוד זמן וכלים להתאמן על כך. ברגע שילד מתאמן ומופיע בהצגה במסגרת הלימודים, מול קהל, הרבה יותר נוח לו אחר כך לעמוד מול קהל גם בסיטואציות אחרות, בין אם זה בלימודים ובין אם זה במסגרות שונות. 

לכן, הורים רבים בוחרים לרשום את ילדיהם ללימודי משחק, בלי קשר לשאלה אם הם רוצים שהילדים יגדלו להיות שחקנים.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם: