איך למנו הריון ללא שימוש בהורמונים

איך למנוע הריון ללא שימוש בהורמונים?

אמצעי מניעה נועדו למנוע את האפשרות של כניסה להריון, זאת מבלי לפגוע באיכות ותדירות יחסי הזוגיות בין בני זוג. בכל חודש קיים חלון הזדמנויות לכל אישה פורייה בו היא יכולה להיכנס להריון, כאשר מתרחש ביוץ המשחרר ביצית בשלה מהשחלה לכיוון הרחם. אם בזמן הזה מתרחש מפגש עם תא זרע, סבירות גבוהה כי יתרחש הריון בסופו של דבר.

כיוון שהריון עשוי להתרחש רק בתקופת הביוץ, יש נשים שיעדיפו למנוע את הכניסה להריון באמצעות חישוב ימים "בטוחים" וכך לתזמן את קיום היחסים. לרוב מדובר על שיטה שאיננה בטוחה, ולכן ההמלצה היא למנוע כניסה להריון באופן יעיל באמצעות שימוש באמצעי מניעה. ניתן לומר כי סוגי אמצעי המניעה נחלקים לשתיים, אמצעי מניעה פיזיים ואמצעי מניעה הורמונליים שהם פחות מומלצים.

למה מומלץ להימנע משימוש בהורמונים למניעת הריון?

אמצעי מניעה המכילים הורמונים נחשבים כיעילים למניעת הריון, כיוון שהשפעתם משליכה ישירות על רמות ההורמונים המצויות בגוף האישה. בדרך הזו ניתן למנוע את הכניסה להריון באופן מלאכותי על ידי שינוי רמות ההורמונים בגוף, דבר העשוי לגרור אחריו השלכות שונות המשפיעות על האישה.

משום שמדובר על הורמונים הנמצאים בגוף, קיים אפקט מהותי למשך ההשפעה של אמצעי מניעה הורמונליים הנלקחים על ידי האישה. כך למעשה ההשפעה הראשונית איננה מיידית, ויש להמתין זמן מסוים ליעילות אמצעי המניעה ההורמונליים. גם לאחר הפסקת נטילתם, קיים פרק זמן מסוים עד להפסקת השפעת ההורמונים במחזור הדם.

כיצד ניתן למנוע הריון ללא שימוש בהורמונים?

כדי למנוע השפעה של הורמונים על הגוף, מומלץ להיעזר באמצעי מניעה שאינם הורמונליים כמו דפים מתמוססים למניעת הריון. אמצעי מניעה זה מכיל חומר פעיל של קוטל זרע, ומאפשר הגנה יעילה מפני הריון לא מתוכנן.
פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר: https://www.safevcf.co.il/

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

מתנות לידה
מתנות
miko

איך בוחרים מתנה ללידה?

התינוק המתוק וודאי יקבל מלאי רב של מתנות מהמשפחה, מכרים וחברים, אין שום צורך לדאוג לו או לה בנושא זה. ומה באשר ליולדת? היא הרי

קרא עוד »