5 עצות מועילות לטיפול בפחד קהל

סובלים מפחד קהל? אפשר לומר שיש לא מעט אנשים שמגלים שהמילים נעלמות להם כשהם עומדים מול קהל. הם רוצים לשאת נאום, לומר את דברם, לתת הרצאה או להנחות סדנה. אבל הם פוחדים מהקהל בצורה שגורמת להם לדבר פחות טוב או אפילו לסגור את הפה לגמרי. השאלה מה עושים במצב כזה?

קבלו חמש עצות מועילות לטיפול בפחד קהל

  1. חשוב לבדוק האם מדובר על פחד סביר או כזה שהוא מוגזם. במידה וזו חרדה חברתית חשוב לטפל בה בצורה מקצועית ויסודית. כי היא עלולה להתבטא בהזדמנויות נוספות. טיפול בשיטה מקצועית יוכל להביא תועלת מרובה ולתת פתרון לפחד מהקהל.
  2. סימולציה יכולה להקל מאוד. במה דברים אמורים? נשיאת נאום או אמירת הדברים בפני עצמנו, מול המראה או מול בן משפחה יכול להיות צעד חכם מאוד. שכן הוא יאפשר לנו להוכיח לעצמנו שאנו מסוגלים לומר את הדברים ברהיטות כמו שצריך. כך שנגיע בטוחים ויותר שלווים. דבר שיעזור לנו לא לפחד.
  3. עצה וותיקה טוענת. שלפני שעומדים מול קהל כדי להתנסות בחדר ריק. לעצום את העיניים ולדמיין שהחדר מלא באנשים ופשוט להתחיל לדבר. ואילו בשעת מעשה, לעצום עיניים, לדמיין את החדר ריק ולהתחיל לדבר. הדמיון הזה עוזר לנו לשאת דברים בביטחון ולהתדבר על פחד הקהל שקיים בתוכנו.

שיחת העצמה יכולה להיות מעולה עבור פחד כזה. זה יכול להיות בשיטות שונות של אימון ורכישת ביטחון. כאשר המטרה היא לחזק בתוכנו את האמון שיש לנו יכולת לדבר, אנשים רוצים להקשיב לנו וכי אין לנו כל סיבה לחשוש ולחוש מאוימים מהקהל שאמור לשמוע אותנו. העצמה ורכישת ביטחון מוכיחים את עצמם מאוד. למידע נוסף פנו לעדי שניידר

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

מתנות לידה
מתנות
miko

איך בוחרים מתנה ללידה?

התינוק המתוק וודאי יקבל מלאי רב של מתנות מהמשפחה, מכרים וחברים, אין שום צורך לדאוג לו או לה בנושא זה. ומה באשר ליולדת? היא הרי

קרא עוד »