שיקום בטון בצורה נכונה

שיקום בטון הוא פעולה שנדרשת במקרים שונים – כאשר נגרם נזק חמור לבנייני בטון בגלל שריפה, או הצפה ואפילו פגיעת רקטה, במציאות של האזור. אבל רוב העבודות בתחום שיקום בטון נעשות במסגרת בתים ישנים, בהם הבטון הישן מתחיל להתפורר ולכן זקוק לחיזוק מקצועי, כדי להגן על הבית ועל הדיירים מפני התמוטטות של המבנה.

למה צריך שיקום בטון?

בניינים ישנים בני עשרות שנים ויותר, נבנו בסטנדרט שונה מהסטנדרט הקיים בימינו. הבטון בבניינים אלה לעיתים אינו חזק כמו בטון המיוצר בימינו ובאופן כללי – בניינים ישנים נשחקים ומתבלים בגלל רעידות קבועות של הקרקע, כאשר המבנה נמצא קרוב לכביש ראשי, בגלל מזג אוויר לח, בגלל כמויות גדולות של משקעים ועוד.

תהליך שיקום בטון מבטיח, שבניינים אלה ימשיכו לעמוד על תילם בצורה בטוחה. כך נמנעת סכנת התמוטטות, הבניין מקבל טיפול אסתטי חשוב ואף ערך הדירות עולה, בזכות הטיפול.

עבודת שיקום בטון "לפי הספר"

ביצוע מקצועי של עבודות שיקום בטון מתבצע בכמה שלבים:

  1. קילוף טיח מתפורר, שבירת חלקי בטון רופפים באמצעות פטישון וכלי חציבה מתאימים, כדי להכין את השטח לעבודה וכדי לקבל משטח נקי ויציב.
  2. חשיפת הברזל הפגוע מכל צדדיו ולאורכו, עד שמגיעים לשכבת ברזל נקייה ואיכותית. את הניקוי מבצעים באמצעות מברשת ברזל, או פלדה.
  3. שטיפת השטח המטופל באמצעות לחץ מים
  4. מריחת חומר מונע קורוזיה וחלודה
  5. מריחה של חומר תיקון על חלקי הבטון והברזל החשופים, בשכבות, לפי הוראות היצרן.

לסיכום, שיקום בטון הוא תהליך חיוני שתפקידו העיקרי הוא שמירה על בטיחות. אבל כדי לעמוד במשימה באופן יעיל, צריך להקפיד על הביצוע. לקבלת שירות איכותי, אמין ומקצועי של שיקום בטון -צרו איתנו קשר עוד היום! מידע נוסף באתר https://bitumany.co.il/

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

אימון כושר אישי
נופש ופנאי
miko

אימון כושר אישי

אתה יודע, אני לא חשבתי בחיים שזה בדיוק מה שאני זקוק לו! כל כך הרבה לפניך ניסו והציעו לי –  כי תכלס, כל כך הרבה

קרא עוד »