חטיפים לכלבים

השימוש בחטיפים לכלבים באימון כלבים

לא לחינם חיית המחמד הנפוצה ביותר הוא כלב, הכלבים הם בעל החי הכי אלגנטי, הם חשים, חושבים ומבינים. נכון, הם לא אנשים, אבל הם הדבר הכי קרוב לכך. הם יבצעו דברים כאשר הם מבינים שדבר זה יביא להם הנאה והם ימנעו מדברים שעלולים להכאיב או להזיק להם.

לבקש מכלב לעשות משהו ללא תמורה ולצפות שהוא יקשיב לנו, זה כמו שהבוס יבקש ממכם לעשות משימה כלשהי ללא תשלום. אנחנו אמנם יכולים לכפות על הכלב את רצוננו ולחייב אותו לעשות פעולות בניגוד לרצונו, אך דבר זה עלול להזיק לנו. כאשר אדם דורש מחברו לעשות לו טובה ללא תמורה, הרגשות שלו כלפינו יהיו מעורבים.

תתנו – תקבלו

לעומת זאת כאשר אנחנו משחקים ומשתעשעים עם הכלב שלנו ועבור כל פעולה אנחנו מצ'פרים אותו בחטיף, האילוף יהפוך לקל יותר, מהנה יותר והכלב ילמד לבצע פעולות שונות. כל אחד הרי אוהב את הכלב שלו, אם אנחנו רוצים לשחק וליהנות אתו, אנחנו צריכים לתחזק את הקשר. אין כל סיבה למנוע מהכלב חטיפים.

שימוש בעזרת חטיפים לכלבים באימון הופך אותם לחברים הכי טובים שלנו שיעשו הכול בשבילנו, בנוסף למשחקים וחוויות.

אולי זה לא כל כך טוב

אחת הטענות העיקריות נגד שימוש בחטיפים לכלבים באימון כלבים, הוא שהעובדה שהכלב מריח את הנקניקייה לדוגמה, בעת שאנחנו מבקשים ממנו לבצע פעולות מסוימות, ילמדו אותו לבצע את הפעולות רק כאשר הוא מריח את ריח הנקניקייה.

בכדי למנוע את זה, ניתן לאלף את הכלב באופן הבא >

נבקש מהכלב לעשות את הפעולה שנרצה, לדוגמה 'שב'. הסבירו לו מה אתם רוצים שהוא יעשה, לאחר שהוא מבצע את הפעולה, ניתן לו את הנקניקייה. כך הוא יבין שפעולות אלו יביאו בעקבותיהם פינוקים.

אולי יעניין אתכם גם > מזון לכלבים בוגרים

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

אימון כושר אישי
נופש ופנאי
miko

אימון כושר אישי

אתה יודע, אני לא חשבתי בחיים שזה בדיוק מה שאני זקוק לו! כל כך הרבה לפניך ניסו והציעו לי –  כי תכלס, כל כך הרבה

קרא עוד »