גירושין אזרחיים

גירושין אזרחיים – איך זה אפשרי?

כידוע, במדינת ישראל באופן רשמי, חתונות מתקיימות אך ורק דרך הרבנות. אי אפשר להתחתן אחרת, אלא אם נוסעים לחו"ל להשלים את המהלך. כלומר, אם בני זוג רוצים להתחתן באופן אזרחי, אזי שהם יכולים לעשות מסיבה בישראל, אך את הטקס עצמו יעשו בחו"ל. 

העניין הוא, גם מי שהתחתן בחו"ל באופן אזרחי ויהיה רשום כזוג נשוי בישראל, עדיין אם יבחר להתגרש ביום מן הימים, אזי שהוא יצטרך לעשות זאת דרך הרבנות הראשית. כלומר, גירושים על פי ההלכה הדתית. 

מי שירצה לעבור גירושין אזרחיים, יצטרך לעשות זאת במדינה בה התחתן על פי התנאים שלה. הרי הוא בחר להתחתן באופן אזרחי על פי כללי אותה מדינה, ולכן אם יבחר להתגרש באופן אזרחי, מאחר ואין בישראל גירושים מסוג זה, הוא יוכל לעשות זאת רק באותה מדינה. לשם כך, יהיה נכון לשכור עורך דין שיוכל לייצג אותו. הן מול הרשויות באותה מדינה והן בישראל בכל מה שקשור לתהליך הגירושים עצמו. 

מה זה אומר בעצם?

תהליך גירושים מורכב משני חלקים. החלק הפורמאלי המתייחס לגירושים מבחינה בירוקראטית, פרוצדוראלית. כלומר, כל מה שמתייחס לשאלת הרישום של בני הזוג. זה חשוב, מאחר ובלי חלק זה אי אפשר להתחתן בשנית. 

אך קיים חלק נוסף והוא החלק של הסכמות בין הצדדים, לגבי מזונות, רכוש, משמורת ילדים ועוד. חלק זה צריך להיות נדון, בין היתר במדינה בה בוחרים לחיות, במדינה אליה משתייכים בני הזוג. לכן חשוב לשכור עורך דין גירושין שמתמחה בכך ויוכל לייצג את הלקוח שלו, אחד מבני הזוג, בתהליך מול הצד השני וכן בתהליך מול הרשויות השונות, כולל בבית המשפט אשר ידון בתיק ובהיבטים השונים שלו ויגיע להסכמות בין הצדדים.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

הסרת קעקועים
בריאות
miko

הסרת קעקועים

מעוניינים לשים סוף לתופעת הקעקועים שעל עורכם? בואו להכיר את השיטה המהפכנית להסרת קעקועים! מה מיוחד בשיטה זו? היא היחידה שלא כואבת ולא תותיר לכם

קרא עוד »
טבעת אירוסין עדינה
מתנות
miko

למי תתאים טבעת אירוסין עדינה

השאלה איך לבחור טבעת אירוסין יפה שתתאים לאישה שאתה אוהב היא לא שאלה פשוטה. למעשה, אנחנו רואים שהרבה מאוד גברים נתקלים בדילמה הזאת ולא ממש

קרא עוד »
אופני איזון לילדים
צרכנות
miko

מה היעילות של אופני איזון

אחד מהדברים שהייתם רוצים ללמד את הילדים שלכם כבר בשלב מאוד מוקדם, זה לרכב על אופניים? תוהים איך תוכלו לעשות זאת במהירות ובלי מאמץ? קנו

קרא עוד »