ספרים – איך הם יכולים לשרת ילדים

ישנן אינספור קלישאות ואמירות אודות החשיבות של ספרים לחיינו ובפרט לילדים. החל מכך שבכל מקום אליו נלך עם ספר לעולם לא נהיה לבד, הספר הוא החבר הטוב ביותר שיש לאדם, ספרים הם עולם ומלואו ועוד. יכול להיות שהכל קלישאות, אך הכל גם נכון. אין דבר שאי אפשר ללמוד מספרים, ואין דבר שיכול ללמד ולחנך יותר טוב מספרים.

הורים רבים משקיעים הרבה זמן ומאמץ לגרום לילדים שלהם ללמוד לקרוא ויתרה מזו, לקרוא ספרים מגיל צעיר, כך הם יקבלו את אהבת הספרים כבר בשלב מוקדם בחייהם. היום זה קשה יותר בגלל ריבוי מסכים ומכשירים אלקטרוניים שונים אשר מושכים הרבה יותר עניין, אך אם מקפידים על זמן מסך מוגבל ולעומת זאת, דואגים שהילדים יקראו כל יום כמה עמודים מספר, אז באופן טבעי, עם הזמן זה ישתרש.

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של ספרים שיכולים לעזור לילדים, בין אם זה ספרים עם תמונות או בלי תמונות, ספרים שהכיתוב בהם גדול ורחב, גם אם הוא מצומצם עדיין יש לילד מה לקרוא ומה ללמוד מהספר.

למה חשוב שהילד יקרא?

ראשית, כאמור, ככל שהילד יקרא מגיל צעיר כך הוא יתרגל בעתיד לקרוא. מאוד קשה להיכנס לעולם הספרים בגיל מאוחר, אם לא מתרגלים לכך מגיל צעיר. קשה לייצר את הסבלנות הנדרשת.

שנית, ילד לומד דרך ספרים הרבה מאוד דברים שהוא לא יכול ללמוד בדרכים אחרות. לא רק דברים כמו קריאה ואיך יוצרים משפטים בצורה נכונה ועוד, אלא דברים שכתובים ליצירתיות, דמיון, וכן ידע כללי בתחומים שונים.

שלישית, כל ילד שמתחיל לקרוא בגיל צעיר, לא יתחרט על כך בעתיד, להיפך, הוא ייהנה מהחוויה הזאת.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

השקעות
כללי
miko

איך להרוויח יותר כסף?

איך להרוויח יותר כסף, זוהי שאלת השאלות. הרי כולנו רוצים להיות מבוססים כלכלית, לא תמיד אנו מודעים לאפשרויות הקיימות, אולם ההמלצה החמה היא להשקיע, ומומלץ בכמה תחומים בכדי לפזר סיכונים.

קרא עוד »
אוניברסיטה לתינוקות
צרכנות
miko

5 יתרונות באוניברסיטה לתינוק

אוניברסיטה לתינוק חיונית לכל תינוק עוד מגיל לידה. קיימים סוגים שונים של אוניברסיטאות לתינוקות, כמו למשל משטח פעילות המתאים לתינוק מרגע היוולדו. אוניברסיטה עם כרית

קרא עוד »