רשיון לעסקים

הכל על רשיונות לעסקים

עובדה ידועה היא כי כחלק מהתהליך של הוצאת רשיונות לעסקים נדרשת פניה לעירייה. פניה למחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית היא צעד לכאורה פשוט, אך מאחוריו עומדת החובה לבצע שלל צעדים בירוקרטיים, תכנוניים וארגוניים. להלן, בתמצית כל מה שרציתם לדעת על רשיונות לעסקים. 

רישיון לעומת רישוי 

כדאי להכיר את ההבדל שבין רישיון עסק לבין רישוי. רשיונות לעסקים מהווים צעד עקרוני ראשוני, לקראת פתיחה של עסק חדש שרוצה לפעול כחוק (על פי חוק רישוי עסקים). אך קיימים מושגים דומים כדוגמת רישוי מתקנים. כך, עסק שפועל עם רישיון קיים יגיש בקשה לרישוי כאשר רוצים לבצע שינוי מסוים. למשל הצבת מתקן מחוץ לבית העסק עצמו. 

תכנון אדריכלי ובטיחות בעסק 

עסקים רבים נוהגים כבר בשלב התכנון האדריכלי לטפל בנושאים הקשורים עם הוצאת הרישיון. כך לדוגמא, התייעצות עם אדריכל שמומחה גם ברישוי עסקים, התייעצות עם מומחי בטיחות, קבלת חווות דעת בנושאי בטיחות אש, תברואה וכדומה. 

לכל עסק כללים ייחודיים 

בהוצאת רישיון לעסקים מחולקים העסקים השונים ל"אשכולות" של תחומים. בכל תחום או תת תחום ישנם כללים מסוימים שיכולים להיות ייחודיים. לדוגמא, עסקים בתחום המזון צריכים לעמוד בכללים מחמירים יחסית בתחום התברואה ולעמוד בכללים של משרד הבריאות. ויש הבדל בין עסקים שמוכרים מזון מוכן וארוז לבין עסקים שמכינים את המזון במקום (בישול). 

מדוע לא להפעיל עסק ללא רישיון 

למרות שתהליך הוצאת הרישיון לוקח קצת זמן, הוא חיוני מבחינות רבות. למשל, עסק שפועל ללא רישיון עובר על החוק. הפעלת עסק כזה יכולה לפגוע במוניטין, להיחשב לעבירה פלילית, לגרור קנסות, הוצאת צווי סגירה ואפילו תביעה אזרחית. טפלו בנושא מראש, פעלו בחוכמה עברו את כל הביקורות הנלוות ותפעילו עסק חוקי, בטיחותי ומצליח. רישוי עסק בירושלים זה העסק שלנו! צרו קשר לפרטים נוספים >>>

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

אוניברסיטה לתינוקות
צרכנות
miko

5 יתרונות באוניברסיטה לתינוק

אוניברסיטה לתינוק חיונית לכל תינוק עוד מגיל לידה. קיימים סוגים שונים של אוניברסיטאות לתינוקות, כמו למשל משטח פעילות המתאים לתינוק מרגע היוולדו. אוניברסיטה עם כרית

קרא עוד »
קפה פילטר
צרכנות
miko

מהו קפה פילטר?

אם אתם מחפשים כל הזמן את טעם הקפה הבא, אתם כנראה תשמחו להכיר את הקפה פילטר. אז על מה בעצם מדובר? ככה. קפה פילטר נכון

קרא עוד »
Uncategorized
miko

מהו ארון רחף?

ראיתם פעם ארון מרחף? אז אם לא ידעתם, יש דבר כזה. אה, לא באמת, מדובר בארון שאומנם מחובר אל הקרקע, אך הוא נראה ככזה שמרחף

קרא עוד »