אימון לאיש הברזל

אימון לאיש ברזל – לגברים בלבד?

תחרות איש הברזל מכונה באנגלית איירונמן. זוהי אחת מהתחרויות הקשוחות ביותר בעולם, כל משתתף חייב להיות בכושר ספורטיבי מקסימלי, וגם לפתח חוסן מנטאלי. אולם, האם אימון לאיש ברזל – לגברים בלבד?

תחרות משולבת

בטריאתלון משולבים כמה ענפי ספורט, והם: שחייה, ריצה ורכיבה על אופניים. מדובר על שחייה למרחקים ארוכים הדורשת מאמץ רב ויכולות ספורטיביות מעולות, ובנוסף לשחייה קיימת גם ריצת מרתון ולבסוף רכיבה על אופניים. כל אלה דורשים מאמץ ניכר, אולם האם אימון לאיש ברזל מיועד רק לגברים?

בהחלט לא! כיום יותר ויותר נשים נוטלות על עצמן את האתגר, משתתפות בתוכניות אימונים, ועושות את כל הנדרש בכדי לעבור את התחרות בהצלחה.

על הקושי

יש נשים המתחילות להתאמן ללא כוונות להשתתף בתחרות, הן עושות זאת לטובת הבריאות הפיזית והנפשית שלהן. לפתע הן מקבלות תיאבון ורוצות להתמקצע בתחום ספורטיבי זה. אימוני איש ברזל הינם קשים ביותר, וכיום, למרות שאין מניע שנשים ישתתפו, הן עדיין נמצאות במיעוט, רוב המשתתפים הם גברים, אך אין זה כלל אמור להרתיע, נהפוך הוא, זוהי הזדמנות טובה להוכיח כי מה שגברים יכולים לעשות, כך גם נשים.

מדובר בשנה של אימונים מפרכים מאוד, או עד שאתן תהיו מוכנות לתחרות איש הברזל, ויש לקחת בחשבון שהנושא מצריך גם משאבים כספיים וזמן.

כוח רצון

אין אלה חדשות מרעישות, מבחינה פיזית גברים חזקים יותר מנשים, כך שהקושי עלול להיות כפול. אולם כל שיש לעשות בכדי לקחת חלק בתחרות איש הברזל, היא לבנות תוכנית אימונים הנקבעת ע"י מאמן מקצועי, וגם אם בא לכן להרים ידיים מכיוון שהאימונים כה קשים, אין אף מניע שנשים לא ישתתפו בתחרות. נדרש כוח רצון ומוטיבציה רבה להצליח, כמו גם נטייה לתחרותיות.

לפרטים נוספים בקרו באתר שלנו: https://privatecoaching.co.il/

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם: