גידול הידרופוני

מתעניינים בסדנת גידולים הידרופוניים?

גידול הידרופוני הוא גידול של צמחים כגון ירקות או עלים ירוקים באמצעות מים ודשן נוזלי ללא שתילה על גבי אדמה, השיטה ההידרופונית היא שיטה שהייתה ידועה כבר בעת העתיקה וישנם מספר עדויות על שימוש של ציביליזציות קדומות בשיטות של גידול מבוסס מים, המילה הידרופוניקה מורכבת מהלחם של המילים היוונית הידרו (מים) ופוניקה (עבודה). כיום עם התקדמות הטכנולוגיה ניתן לגדל על מצע הידרופוני בקלות, אצלכם בבית, בגינה או במרפסת או היכן שרק תרצו. כל מה שנדרש היא המערכת עבור גידול הידרופוני והידע כיצד לגדל באמצעות השיטה. 

לתיאום סדנת גידול הידרופוני >>>

הסיבות להעדפת גידול הידרופוני

הגידול ההידרופוני הוא גידול מועדף על פני גידול באדמה מהרבה סיבות מהן סיבות סביבתיות וחסכוניות, הסיבה האחת היא החיסכון במים, במערכות גידול הידרופוני המים מסתחררים והאיבוד שלהם נעשה רק עבור הצמחים והאידוי ואין מים ש'מתבזבזים' כמו מים שמחלחלים לאדמה בשיטות הגידול הרגילות. לפי ארגון המזון הבינלאומי קרוב לשבעים אחוז מצריכת המים המתוקים העולמית היא צריכה עבור תוצרת חקלאית ולכן ברור שחיסכון מים בגידול חקלאי הוא חשוב ביותר ובעיקר לנוכח ההתחממות הגלובלית. סיבה נוספת להעדפת הגידול ההידרופוני היא החיסכון בדשן שלא מתבטא רק בחיסכון כלכלי אלא גם ביתרון בתחום איכות הסביבה, השימוש בדשנים גורם לזיהומי מים מתוקים ומלוחים ולכן ההפחתה בשימוש בהם היא יתרון סביבתי מובהק.

סנדאות גידולים הידרופוניים

אחד הטרנדים הלוהטים בענף הגידולים ההידרופוניים היא הסדנאות בהם משתתפים חובבי התחום בעלי רקע כזה או אחר, בסדנאות ניתן ללמוד ולהתנסות בשיטות הגידול ההידרופוניות ולקחת חלק במהפכה החקלאית הירוקה של תחום החקלאות באמצעות סדנה מרתקת ומהנה. במהלך הסדנאות מקיפים את כל תחום הגידולים ההידרופוניים, היתרונות והחסרונות, שיטות הגידול הנפוצות, ההבדל ביניהם, סוגי הדשנים, כיצד לבחור אותם ועוד.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם: