איך לבחור יועץ כלכלי?

התנהלות כלכלית נכונה יכולה להתפרש בסכומים גבוהים מאוד של כסף שלכם. כן, המציאות בחיים הכלכליים של ימינו מהווה אתגר עצום, והיא מביאה אותנו לצורך ללמוד איך לעבוד נכון יותר עם כסף, איך לשמור על יציבות וכיצד למנף את ההון העצמי שלנו באופן הרווחי ביותר. לא כל אחד יודע איך לעשות את זה. לא כל אחד מבין בכסף ומסוגל לראות את התמונה הפיננסית שלו באופן מקצועי. לשם כך צריך יועץ כלכלי.

כיצד נבחר את היועץ הכלכלי?

כדי שנפיק תועלת מרבית מהיועץ הכלכלי שנבחר, חשוב לנו לבחור אותו בהבנה ומתוך שיקול דעת. אלו הנקודות שצריך להתייחס אליהם:

  • מקצועיות, הסמכה וידע – בכל תחום יש כיום הסמכות ותעודות שמעידות על הלומד ועל הידע שהוא רכש. גם בתחום הייעוץ הכלכלי. חשוב לוודא כי היועץ עבר הסמכה יסודית בתחום, וכי הוא צבר ניסיון רב לאורך השנים בליווי פיננסי או כלכלי.
  • התאמה לצרכים שלנו – חשוב לבחור יועץ כלכלי שמומחה לצורך שלנו. יש יועצים שמומחים בייעוץ כלכלי למשפחות, אחרים מתמחים בליווי כלכלי לעסקים. יש כאלו שהאומנות שלהם היא בלהוציא משפחות ממינוס מאיים, אחרים מגלים מיומנות של ממש ברכישת נכסים מניבים מתוך נקודת המוצא הכלכלית הנוכחית של המלווים. מה הנקודה בה אתם ניצבים, ומה אתם רוצים להשיג מהייעוץ?
  • חבילת ייעוץ ועלויות – הצעד הראשון שלכם לשיפור בהתנהלות הכלכלית שלכם חייב להיעשות אף הוא בתבונה. לכן אתם צריכים לברר על יועצים, על החבילות שהם מציעים ללקוחות ועל העלויות. שלא תגלו שאתם משלמים מחירים מופרזים על ליווי ברמה בסיסית ולא יותר.

ידע יישומי ותוצאות בשטח – ייעוץ טוב הוא כזה שנועד להביא אתכם לתוצאות טובות. התהליך יכלול ידע מוכן וזמין ליישום. למידע נוסף בנושא ייעוץ כלכלי אישי

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם: