ביטול חוזה

ביטול חוזה קניית דירה

אמנם אחד העקרונות המרכזיים ביותר בדיני חוזים הוא שיש לקיים חוזים, אך יש מצבים בהם מעוניינים בביטול של חוזה לקניית דירה וחשוב לדעת שפעולה זו בהחלט אפשרית. במאמר זה נסביר כיצד!

מתי ניתן לבטל חוזה קניית דירה?

בחוק החוזים יש סייגים אשר מאפשרים לצד בחוזה שנפגע לדרוש את ביטולו של חוזה קניית הדירה. בשורה התחתונה ניתן לומר שקיימת אפשרות של ביטול חוזה קניית דירה בעקבותיו של הפרת הסכם. העילות המרכזיות אשר מאפשרות פעולה זו הן:

  • טעות – באם הקונה חתם על חוזה בטעות (טעות עליה ידע הצד השני), ואילולא היה יודע שמדובר על טעות, לא היה חותם על החוזה.
  • הטעיה – כלומר, באם יש הטעיה שהובילה לחתימה על החוזה, ניתן לבטלו.
  • עושק – באם אדם ניצל את מצוקתו של האחר שחתם על החוזה, ניתן לבטל את חוזה קניית הדירה.
  • כפיה – באם נכפה על האדם לחתום על החוזה, ניתן לבטל אותו.

דוגמאות להפרה יסודית של החוזה

אם בוצעה הפרה יסודית של חוזה קניית דירה על ידי המוכר ניתן לבצע לדרוש ביטול חוזה קניית דירה. הפרה יסודית יכולה להיות אחת מאלו:

  • הצהרה לקויה או כוזבת של המוכר – קיימת חובת גילוי על המוכר ועל פיה המתעניין מחליט האם הוא מעוניין בדירה. באם המוכר נמנע מהצהרה על דבר מהותי זה או אחר הקשור אל הדירה, הדבר עשוי להיות עילה לביטול החוזה.
  • לא עומדים בלו"ז – באם המוכר לא עמד בלוח הזמנים בכל הקשור אל העברת זכויות הדירה עד תאריך מסוים או המצאת אישורי מיסים עד לתאריך מסוים ובאם הקונה עצמו לא העביר את התשלום שנדרש ממנו על פי חוזה בהתאם לתאריכים הרשומים בחוזה, מדובר על הפרה ועילה של ביטול חוזה קניית דירה.

חשוב להתייעץ עם עורך דין ניר אביבי, אשר מומחה בנושא ביטול חוזה קניית דירה וזאת על מנת להיות בטוחים שהתהליך יתבצע באופן הנכון ביותר. בהצלחה!

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם: