חוק חדלות פירעון החדש

מהו חוק חדלות פירעון החדש?

חדלות פירעון זו בעצם מה שהיה נקרא עד היום פשיטת רגל. כמובן שהשינוי שנעשה בחוק אינו מתייחס רק לשם אלא למהות של התהליך שהשתנתה לבלי היכר אחרי העדכון שנעשה בחוק.

בעבר, תהליך פשיטת רגל משמעותה הוא להכניס את החייב לבוץ כלכלי למשך הרבה מאוד שנים. מטבע הדברים תהליכי פשיטת רגל קורים לעסקים שכשלו, חברות שהצליחו ונפלו ומדובר בסכומים גדולים מאוד.

ולכן, ההחזרים גם הם לא ביכולתו של אדם מן השורה. חשוב לציין שהרבה עשירים ובעלי הון, פשטו רגל במהלך החיים שלהם לא פעם ולא פעמיים, אולם בגלל שהם מחזיקים בעשרות חברות זה לא ממש משפיע עליהם אישית.

אז מהו חוק חדלות פירעון החדש? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

חוק חדלות פירעון החדש

חוק חדלות פרעון החדש הוא בעצם תהליך שמאפשר לחייב להגיע להסדר מול בעלי החובות שלו ולהסדיר מולם את החוב בתשלומים. כמובן, יתכן שעל חלק מהסכום הוא לא יצטרך לשלם בהתאם להוראות החוק.

אבל איך מתחילים לשלם סכומים עצומים כאלו? לפעמים מדובר במיליוני שקלים? כאן נכנסים יועצים כלכליים שיכולים לעזור לבעל העסק או החברה להשתקם.

היתרון הגדול של בעלי חברה או עסקים שהקימו מאפס את העסק שלהם, הוא שיש להם ניסיון עסקי והם יכולים להקים עוד עסקים במהירות רבה יותר בזכות הניסיון שהם צברו, לכן, יועץ כלכלי יציע לאותו בעל עסק לפתוח שוב עסק ועל ידו להחזיר את החובות שהוא צבר מהעסק הקודם.

חדלות פירעון הוא הקלה משמעותית עבור כל מי שצריך לפשוט רגל אולם עדיין מדובר בתהליך כואב ולעתים אף משפיל מול בעלי החובות של החייב.

>> בדקו האם אתם זכאים לגימלה מהמוסד לביטוח לאומי

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

Uncategorized
miko

איך לבחור כורסאות מעוצבות לבית?

לבית מעוצב לא בוחרים כורסאות סתמיות, אלא להפך. כאשר אתם רוצים תוצאות מיטיבות, שימו לב לכללים הבאים: כך תבחרו כורסאות מעוצבות לבית שלכם.  גודל החדר

קרא עוד »