השתלת שיער

הכירו את השיטות החדשות ליישום השתלת שיער: FUE ו- DHI

גם לכם סיפרו כי השתלת שיער זו פרוצדורה יקרה, כואבת ומנוכרת? אז איך זה שרבים וטובים מחברינו נרשמים לטיפול? כדאי שתכירו: ישנן תמורות חדשות בענף השתלת השיער שמאפשרות לפשט את התהוות הטיפול מכל כיוון: פחות כאבים ופחות יקר במחיר. מדוע יש 2 שיטות חדשות ולא אחת? משום שאחת מן השיטות מיועדת לאנשים עם מעט שיער שמתחילים לאבד אותו בצורת משפך, מפרצים וקרחת אחורית. השיטה השנייה מיועדת או לאנשים שהאובדן שלהם הוא אובדן קווי (קו השיער הקדמי נסוג והמצח גדל) או לאנשים שלא איבדו בכלל שיער ומראש הגיעו לגילם עם מצח גדול וקו שיער גבוה.

השתלת שיער FUE לגברים שאיבדו חלק ניכר מהשיער

FUE או בשמו המלא Follicular Unit Extraction הוא טיפול בו ההגדרה שלו מיושמת במלואה: כיווץ יחידה של זקיק שיער. בשלב הראשון עובר הלקוח בדיקת דם לווידוא התאמה לשיטה. לאחר מכן מתחיל שלב הכיווץ: מספרים את המושתל לרמת גלח אפס על מנת לחשוף את הזקיקים המיועדים לכיווץ לשם השתלתם מחדש. לאחר מכן מכינים את המטופל לניתוח באמצעות חיבור מראש של עירוי ומספר זריקות ראש הן באזור התורם (בדרך כלל העורף) והן באזור המושתל (אזורי המחסור אצל רוב הגברים, 2 המפרצים והקרחת האחורית). לאחר ההרדמה מוציאים את הזקיקים המיועדים להשתלב מהעורף ומפנים את המטופל לזריקות הרדמה בצוואר לחזרה על התהליך שם. כאשר כל הזקיקים נמצאים בהישג ידם של המטפלים הם יפתחו ערוצים באזורים המיועדים להשתלה, כאשר יש 2 מידות פתיחה: מקדד מתכת ומקדד Sapphire. מקדד מתכת מבצע חורים גדולים באופן יחסי המצריכים זקיקים בהתאם ומקדד Sapphire מבצע חורים קטנים יותר להטמעת זקיקים נוספת. בדרך כלל מטופל יצטרך להוסיף כ- 100 אירו נוספים לחבילה שלו כדי לקבל השתלת שיער Sapphire FUE. לאחר יישום שיטת פתיחת הערוצים בה בחר המטופל מטמיעים המטפלים את הזקיקים ומחברים את העירוי לנוזלים כדי לתת טיפול אנטיביוטי מונע לזיהום.

השתלת שיער DHI לגברים עם מפרצים קטנים או כטיפול להקטנת המצח

DHI או בשמו המלא Direct Hair Implementation מיועד להעניק למטופל את אותה תמורה כמו FUE: העברת זקיקים ממקום אחד (בדרך כלל מהעורף) למקום אחר (לקו הקדמי של השיער ולמפרצים). ההבדל הוא שבמילה DHI חבויה המילה DIRECT, כלומר השתלה ישירה. במה זה מתבטא? לאחר שלב הוצאת הזקיקים מהעורף, במקום להשתמש בשני מכשירים כירורגיים, אחד לפתיחת הערוצים והשני להטמעה, משתמש המטפל במכשיר אחד שגם פותח את הערוצים וגם מצייר (ובפועל מטמיע) זקיקים חדשים על האזור. המכשיר נקרא "עט השתלה" ועלות השימוש בו יקרה מזו של מלקחיים FUE סטנדרטיות ליישום השתלת שיער. לכן, DHI על אף שכרוך בפחות זקיקים ובטיפול בשיער בריא באופן יחסי, נחשב לטיפול יקר מטיפול FUE. סדר הטיפול זהה לזה של FUE: בדיקת דם לווידוא התאמה לשיטה, תספורת גלח 0 למטופל, הכנתו לניתוח, מתן זריקות הרדמה בעורף ובאזור המושתל מקדימה, הוצאת הזקיקים מהעורף ושימוש בעט DHI לפתיחת ערוצים והטמעת זקיקים בו זמנית. לאחר מכן יינתן למטופל עירוי מונע זיהום.

סיום השתלת שיער ושחרור המטופל

בסוף כל השתלת שיער מקבל המטופל PRP ראשון לחיזוק הזקיקים. בימי השגרה בישראל, יצטרך המטופל לגשת לטיפול זה כל מספר חודשים כדי לשמר את ההשתלה. המטופל משתחרר למלונו ומאוחר יותר לביתו בישראל כשהוא מצויד בתרופות נוגדות כאבים ודימום ותרופות אנטיביוטיות, ויטמינים, משחות ושמנים לחיזוק השיער. הכל כולל מקבץ הוראות מדויק מהמרפאה עם המינון הנדרש מדי יום.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

מה זה צבעי אקריליק?

חיבתכם לאומנות וציור גרמה לכם להתנסות באופן חובבני ברישום ואיור בזמנכם הפנוי, כאשר ההשראה המרכזית לציורים שאתם מכינים הוא הנוף הירוק והמעניין הנפרש מחלון ביתכם.

קרא עוד »