בקשה להתרת נישואין

בקשה להתרת נישואין – כמה דגשים חשובים

לא מעט זוגות מוצאים את עצמם בזמני משבר מעוניינים לפרק את מערכת היחסים בינהם. כאשר מדובר על זוג נשוי על פי בית דין דתי, נתקלים הזוגות בפערים בין שתי מערכות בתי משפט שונות: בתי הדין הדתיים אל מול בתי המשפט לענייני משפחה. המורכבות המשפטית ניכרת בעיקר בפערים בין שתי מערכות המשפט השונות: בתי הדין הדתיים אל מול בית המשפט לענייני משפחה. אם מדובר על נישואים אזרחיים, יש צורך לבצע הליך התרת נישואין.

מהו הליך התרת נישואין?

בכדי להבין מהו הליך בקשה להתרת נישואין יש להבין מהם נישואים אזרחיים. נישואי דת מוכרים רק במדינת ישראל וזאת בשל העובדה כי הדין הנו דין דתי. ההלכה חלה על יהודים בלבד ועל כן הליך הנישואין של בני זוג יהודים צריך להתקיים תחת דין דתי, תוך מילוי כל החובות של בני הזוג על פי הדת. הליך נישואין אזרחי לעומת זאת הוא הליך שבו בני זוג ימסדו את הקשר שלהם באמצעות חתונה אזרחית שבה לא יקיימו את כלל ההלכות הדתיות כגון: כתובה, טבעת ששווה פרוטה ועוד. גם אם כן מבחינת בית הדין אין רלוונטיות לכך. הליך נישואין אזרחי טרם מוכר במדינתנו ואם בני זוג מעוניינים להתחתן בהליך אזרחי הם יצטרכו לפנות למדינה שבה נישואין אזרחיים מותרים ולהתחתן בה.

מהו החוק עבור התרת נישואין

בכל הנוגע ליחסי אישות, ישנה תחולה של בית הדין האישי דת, היות והדין המנחה מושתת על הלכה יהודית, אז המסכות לעסוק בהליך נישואין וגירושין אצל בני זוג נתונה לבית הדין הרבני.. אלא שבעיות רבות מתעוררות בעקבות הלכה דתית ובעיקר אצל זוגות מעורבים שמעוניינים למסד את הקשר שלהם. התרת נישואין מתייחסת לבני זוג מעורבים בדתם או חסרי דת, כאשר קיים חשש כי אחד מבני הזוג איננו יהודי באופן וודאי אז בטלה הסמכות של בית הדין הרבני בכל הנוגע לנישואין וגירושין. הליך התרת נישואין יהיה רלוונטי ונכון רק לבני זוג מעורבים מבחינה דתית כגון: גבר יהודי שנשוי לאישה נוצרייה ועוד. ההליך יעשה בפנייה של הזוג או אחד מבני הזוג לבית המשפט לענייני משפחה. בית הדין אמור לדון בבקשה ולהחליט בעניינה. מדובר על תהליך מורכב ובעל הגבלות משלו ועל כן גם בתהליך המדובר כדאי להיעזר בעורך דין משרד הפנים מקצועי ומנוסה בתחום.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

וילונות חשמליים
בית
miko

מה זה וילונות חשמליים?

וילונות חשמליים אלו הם וילונות שניתנים לשליטה באמצעות שלט, ולא באמצעות הזזה ידנית. היתרון שלהם לא טמון רק בנוחות שבהפעלה מרחוק, אלא גם בכך שניתן

קרא עוד »
Uncategorized
miko

כמה עולים לימודי עיצוב שיער?

תחום עיצוב השיער הפך זה מכבר לאחד התחומים הפופולאריים יותר שקיימים כיום. אם בעבר הסתפקו אנשים בלאסוף את השיער על ידי גומיות או פשוט לגלח

קרא עוד »