גירושין אזרחיים

גירושין אזרחיים – איך זה אפשרי?

כידוע, במדינת ישראל באופן רשמי, חתונות מתקיימות אך ורק דרך הרבנות. אי אפשר להתחתן אחרת, אלא אם נוסעים לחו"ל להשלים את המהלך. כלומר, אם בני זוג רוצים להתחתן באופן אזרחי, אזי שהם יכולים לעשות מסיבה בישראל, אך את הטקס עצמו יעשו בחו"ל. 

העניין הוא, גם מי שהתחתן בחו"ל באופן אזרחי ויהיה רשום כזוג נשוי בישראל, עדיין אם יבחר להתגרש ביום מן הימים, אזי שהוא יצטרך לעשות זאת דרך הרבנות הראשית. כלומר, גירושים על פי ההלכה הדתית. 

מי שירצה לעבור גירושין אזרחיים, יצטרך לעשות זאת במדינה בה התחתן על פי התנאים שלה. הרי הוא בחר להתחתן באופן אזרחי על פי כללי אותה מדינה, ולכן אם יבחר להתגרש באופן אזרחי, מאחר ואין בישראל גירושים מסוג זה, הוא יוכל לעשות זאת רק באותה מדינה. לשם כך, יהיה נכון לשכור עורך דין שיוכל לייצג אותו. הן מול הרשויות באותה מדינה והן בישראל בכל מה שקשור לתהליך הגירושים עצמו. 

מה זה אומר בעצם?

תהליך גירושים מורכב משני חלקים. החלק הפורמאלי המתייחס לגירושים מבחינה בירוקראטית, פרוצדוראלית. כלומר, כל מה שמתייחס לשאלת הרישום של בני הזוג. זה חשוב, מאחר ובלי חלק זה אי אפשר להתחתן בשנית. 

אך קיים חלק נוסף והוא החלק של הסכמות בין הצדדים, לגבי מזונות, רכוש, משמורת ילדים ועוד. חלק זה צריך להיות נדון, בין היתר במדינה בה בוחרים לחיות, במדינה אליה משתייכים בני הזוג. לכן חשוב לשכור עורך דין גירושין שמתמחה בכך ויוכל לייצג את הלקוח שלו, אחד מבני הזוג, בתהליך מול הצד השני וכן בתהליך מול הרשויות השונות, כולל בבית המשפט אשר ידון בתיק ובהיבטים השונים שלו ויגיע להסכמות בין הצדדים.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

שיטת emdr
בריאות
miko

10 דברים שלא ידעתם על שיטת emdr

שיטה זו נחשבת לאחת היעילות והפשוטות יחסית, שמצליחה להביא להישגים רבים כל מי שרוצה להתמודד עם טראומות, דיכאון, חרדות ומשברים שונים. יש כמה עובדות שכדאי

קרא עוד »