איך לשמור על מצבר רכב

10 דברים שלא ידעתם על המצבר שלכם ברכב ואיך לשמור עליו

כל אדם יודע כי המצבר מהווה את אחד החלקים החשובים ביותר ברכב שלו. אם  המצבר לא תקין בשל בלאי או כל בעיה אחרת, לרוב לא תהיה אפשרות להניע עד הרכב עד שמחליפים אותו בחדש.

במאמר הבא תקבלו מידע אודות המצבר שלכם וכל מה שחשוב לדעת על התחזוקה שלו.

כל מה שצריך לדעת על מצברים

  1. המצבר של הרכב הוא האנרגיה של הרכב שלכם. בלעדי המצבר בלתי אפשרי להניע את הרכב.
  2. המצבר אחראי על הפעילות התקינה שלכל מערכות הרכב החשמליות
  3. ברכב פרטי יש  מגוון מוצרים חשמליים ושימושיים כגון: מערכת האזעקה של הרכב, הרדיו  ברכב ועוד. מערכת האזעקה ברכב ממשיכה לפעול בעוצמה נמוכה גם כאשר הרכב לא מונע והיא צורכת חשמל כמובן. אם המערכת לא תקבל חשמל היא עלולה להינזק ועל כן, עוד טרם המצבר ניזוק לחלוטין ושובק את חייו באופן סופי, חשוב מאוד לדאוג לחלופה אנרגטית עבור המערכות החשמליות השונות ברכב או להחליף את המצבר כמה שיותר מהר.
  4. פגעי הזמן הם אלה שאחראים בעיקר על שחיקת המצבר ועל כן, חשוב מאוד לבדוק מראש לכמה זמן מצבר מסוג כזה או אחר עתיד להחזיק ולהחליף אותו בתום הזמן המדובר. לא כדאי למשוך את המצבר לאחר הזמן שהוגדר כרלוונטי לשימוש בו.
  5. מלבד הבלאי של הזמן ששוחק מצבר, גם אי שימוש ממושך ברכב ובנוסף מצבר חלש עלול להביא אותו למצב של השבתה מוחלטת בשל העובדה שיש כאמור מכשירים חשמליים ברכב שפועלים גם כאשר הרכב לא מונע ועל כן, הם שואבים את כל העוצמה של המצבר.
  6. מחיר המצבר יקבע בהתאם לתקופת האחראיות של המצבר וכן בהתאם לחברה אשר ממנה אתם רוכשים את המצבר.
  7. כיום קיימים מצברים פופולאריים ומוכרים יותר וכאלה שמוכרים פחות ואין ספק שכדאי וחשוב לרכוש את המצבר של מותג מוכר על מנת שתהיה עליו אחראיות.
  8. אם המצבר שלכם לא פועל בצורה תקינה גם אם עוד לא עבר הזמן שהוגדר לו מראש, יש צורך לבדוק מה קורה עם המצבר ובמידת הצורך להשתמש באחראיות על המצבר ולהחליפו בחדש.
  9. חשוב להתקין מצבר חדש רק אצל  אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים בתחום זה כמו שחר כהן מצברים .
  10. יש להקפיד שלא להשאיר את המערכות החשמליות של הרכב דולקות על מנת שהמצבר לא ישבוק חיים. חשוב להקפיד לסגור את אורות האיתות ברכב, את האורות של הרכב, את הווינקרים  ואת הרדיו בכל פעם שיוצאים מהרכב.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם: