רנטה סוציאלית מגרמניה

רנטה סוציאלית מגרמניה – חשוב לדעת

אנשים רבים שואלים את עצמם האם מגיעה להם קצבה סוציאלית מגרמניה שנקראת גם רנטה סוציאלית מגרמניה. אם זה ניצולים או בני זוגם או היורשים של ניצולי השואה  אולי גם לכם מגיעה קצבה סוציאלית מגרמניה. כדאי להתייעץ עם עורך דין שזה תחום המומחיות שלו.

הסכם פיצוי לניצולי שואה

 בשנת 1975 נכנס לחוק הגרמני הסכם שקובע פיצויים לניצולי שואה שעבדו בגטאות בגרמניה כלומר שאם אדם ניצול שואה הגיש בקשה לקצבת זקנה או שאירים את הביטוח הלאומי בישראל הבקשה תקפה גם לביטוח הלאומי בגרמניה. לא רק ניצולים חיים יכולים לבקש את הגמלה. אם ניצול השואה נפטר היורשים שלו יכולים לתבוע לקבל מגרמניה קצבה עבורו.

הכרה בעבודות בגטו

 אחרי מאבקים משפטיים ארוכים הביטוח הלאומי בגרמניה הכיר בעבודה בגטו בתקופת השואה כעבודה לכל דבר. עבודה המזכה קבלת קצבה מהביטוח הלאומי הגרמני.רנטה סוציאלית מגרמניה.  מי שעבד בגטו מקבל נקודות גמלה שמאפשרות קצבה חודשית  ניתן לקבל כסף רטרואקטיבית בשנת 1997 ואילך  הכסף מתקבל כתשלום חודשי מהיום שהקצבה אושרה ועד יום פטירתו.

קבלת גמלה גם מסיבות נוספות

 העבודה בגטו לא הדבר היחיד שמקנה נקודות גמלה אם אתם גידלתם ילדים בגטו למדתם לפני המלחמה או בזמן המלחמה  ועוד כל מיני גורמים, זה גם מקנה לכם נקודות לגמלה גם אם ההורים שלכם שכבר  נפטרו ועבדו בזמן המלחמה בגטו עברו רדיפה וקשים נוספים אתם כיורשים של ניצולי שואה יכולים להיות זכאים לגמלה. יש המון ניצולים שלא הגישו בקשה לקצבה בגין עבודה בגטו ויכולים עכשיו להגיש או יורשים יכולים להגיש.

גם מי שהגיש בקשה ונדחה יכול לפנות לעורך דין מומחה בתחום לקבל ייעוץ  משפטי ולקבל סיכוי טוב יותר להצליח בתביעה לבקשת פיצוי לדור שני של ניצולי שואה .

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

הסרת קעקועים
בריאות
miko

הסרת קעקועים

מעוניינים לשים סוף לתופעת הקעקועים שעל עורכם? בואו להכיר את השיטה המהפכנית להסרת קעקועים! מה מיוחד בשיטה זו? היא היחידה שלא כואבת ולא תותיר לכם

קרא עוד »
טבעת אירוסין עדינה
מתנות
miko

למי תתאים טבעת אירוסין עדינה

השאלה איך לבחור טבעת אירוסין יפה שתתאים לאישה שאתה אוהב היא לא שאלה פשוטה. למעשה, אנחנו רואים שהרבה מאוד גברים נתקלים בדילמה הזאת ולא ממש

קרא עוד »
אופני איזון לילדים
צרכנות
miko

מה היעילות של אופני איזון

אחד מהדברים שהייתם רוצים ללמד את הילדים שלכם כבר בשלב מאוד מוקדם, זה לרכב על אופניים? תוהים איך תוכלו לעשות זאת במהירות ובלי מאמץ? קנו

קרא עוד »