טופס 283

מה זה טופס 283?

תאונות עבודה הן דבר שיכול לקרות לכל אחד. כל עובד שנפגע במהלך עבודתו, הן עובד עצמאי והן עובד שכיר, יש לו זכויות רבות אותם הוא יכול לתבוע מהצד הפוגע או מצד שלישי במידה וישנו כזה. עובד עצמאי שנפגע במהלך עבודתו צריך למלא טופס 283 המאשר מתן טיפול רפואי לעובד הנפגע. בשורות הבאות תמצאו את כל מה שאתם צריכים לדעת על טופס 283, איך ממלאים אותו, מה זה טופס 283 ומהו התהליך והשלבים אותם תצטרכו לעבור בהגשת התביעה לקבלת פיצויים על תאונת עבודה.

מה זה?

טופס 283 הינו מיועד לנתינת הטיפול הרפואי הראשון עבור תאונת עבודה עצמאי . (עובד שכיר יצטרך למלא טופס בל 250) מכיוון שעובד עצמאי זכאי אף הוא לקבל את הטיפול הרפואי על חשבון ביטוח לאומי. העובד יצטרך למלא את פרטיו ואת שאר הפרטים בטופס ולהגיש אותו לקופת החולים.

איך ממלאים טופס 283

בטופס יש למלא את כל הפרטים הקשורים לתאונה, פרטי העובד התובע, פרטי התאונה כולל מקום התאונה והנסיבות. כמו כן יש לתאר את התאונה כולה ואת האיבר הנפגע בתאונת העבודה. בתחתית הטופס על העובד לצרף את חתימתו.

חשוב מאוד לא להקל ראש במילוי טופס 283 . לעיתים ניסוח שגוי של תיאור התאונה עלול להכשיל את התובע ולהפיל את כל התביעה. שגיאות רבות כגון ציון האירוע כולו, פרטי הנכות ממנו הם סובלים כתוצאה מהתאונה וכדומה, יכולות לגרום לביטול התביעה.

בנוסף, חשוב לציין גם מחלות או מוגבלויות שונות שנגרמו או שמצבם הוחמר כתוצאה מהתאונה, כמו למשל עובדים שסובלים מנכות או מחלת מקצוע על רקע מיקרוטראומה או עובדים שעברו אירוע מוחי או אוטם בשריר הלב יש לציין זאת.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

מה זה צבעי אקריליק?

חיבתכם לאומנות וציור גרמה לכם להתנסות באופן חובבני ברישום ואיור בזמנכם הפנוי, כאשר ההשראה המרכזית לציורים שאתם מכינים הוא הנוף הירוק והמעניין הנפרש מחלון ביתכם.

קרא עוד »