טיפול עקירה כירורגית

מה זמן ההתאוששות מטיפול עקירה כירורגית?

לאחר עקירה כירורגית עובר המטופל תהליך של התאוששות וריפוי האזור המטופל. לרוב בימים הראשונים האזור יהיה נפוח וכואב. יומלץ על ידי הגורם המטפל ליטול משככי כאבים במידת הצורך. אמנם מדובר על כאב ותחושה של מוגבלות, אך ככל שהזמן עובר והטיפול מתרחק, כך משתפרת ההרגשה. במהלך השבועיים הקרובים האזור ילך ויבריא, הנפיחות תפחת עד שהפה כולו יירפא לחלוטין.

להיות בביקורת רפואית

בכל מקרה חשוב מאוד להיות במעקב אצל מרפאת שיניים בקרית מלאכי כדי להיות בטוחים שהמצב בפה תקין והאזור המטופל מחלים בתהליך הרצוי כצפוי. כמו כן חשוב לקבל הנחיות עוד לפני הטיפול וגם מיד לאחריו ביחס לתקופת ההחלמה. כאשר המטופל יודע מה מצפה לו, הכול יכול להיות קל יותר. הוא יהיה ערוך עם משככי כאבים ויהיה מודע לכך שהוא עומד לחוש את האזור ולהתמודד עם נפיחות. בין יתר ההנחיות יקבל המטופל הנחיה באשר לסיבות שמצריכות פנייה לגורם רפואי לשם בדיקה מידית ביחס למתחולל בפה.

החלמה מלאה

אחרי כשבועיים ימים מעת טיפול עקירה כירורגית עתיד המטופל להחלים לגמרי. הוא יוכל לאכול כראוי ולחור לשגרת חיים מלאה בלי לחוש ככל את הטיפול שבוצע בפיו. כמובן שבמרבית המקרים המטופל יכול לחזור לשגרת החיים שלו לאחר יומיים שלושה מעת הטיפול. אך רק לאחר שבועיים הכאבים נעלמים לגמרי והפעילות של הפה חוזרת לשגרה מלאה. כל מטופל צריך לקחת לעצמו את הזמן, לנשום עמוק ולהמתין בסבלנות להחלמה מלאה. כאשר ציות להנחיות וטיפול מתאים יקדמו את ההתאוששות ויבטיחו כי הפה טופל כהלכה וכי הוא חוזר לעצמו בקצב משביע רצון. כי הפה שלנו לאחר טיפול יתאושש בהדרגה ויחלים עם הימים שחולפים. כי עקירה כירורגית היא טיפול משמעותי ופולשני למדי.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

מה זה צבעי אקריליק?

חיבתכם לאומנות וציור גרמה לכם להתנסות באופן חובבני ברישום ואיור בזמנכם הפנוי, כאשר ההשראה המרכזית לציורים שאתם מכינים הוא הנוף הירוק והמעניין הנפרש מחלון ביתכם.

קרא עוד »