מהי מחלת דופויטרן?

כפות הידיים שלנו, האצבעות והמפרקים שמניעים אותן – כולם עוזרים לנו להתנהל ולתפקד ביום יום. בשל הפעילות של הידיים וגם בשל נסיגת חומרים חיוניים בגוף, התבגרות, פציעה או נשיאת משאות כבדים – אנו סובלים בחיים היום יום מלא מעט בעיות בריאות, חלקן קשורות לכפות הידיים וחלקן קשורות למפרקים.

אחת המחלות שפוקדות את כפות היד היא נוקשות של האצבעות שקורית בשל נסיגה של האפונברוזיס הפלמרי. מצב זה נוצר בשל עומס על סיבי כף היד ועל המפרקים, מה שגורמם לכאב, לעיוות של כף היד בצורה קלה או קשה וחוסר יכולת להניח את כפות הידיים בצורה שטוחה.

לעיתים המחלה אינה מלווה בכאב, ובכול מקרה חשוב לבצע אבחנה של מחלת דופויטרן .

דופויטרן – מה זה אומר?

מחלה זאת מגיעה ממקור לא ידוע והיא גורמת לתחושת נוקשות של האצבעות שנותרות במצב מכופף. המחלה קורית בדרך כלל באצבעות החמישית והרביעית ותגרום לתחושה של שינוי במנח האצבעות. כדי לבצע אבחנה של המחלה חשוב לפנות אל מומחה באבחון של בעיות בכף היד ולבצע אבחנה באמצעות שיחה עם רופא מומחה ד"ר פרנק אטלן , התייחסות למצב של כף היד, ביצוע אבחנה קלינית, סקירת הדמיות שנעשו ותיק רפואי כמו גם תשאול המטופל ובדיקה הנעשית בעת הצורך במרפאה פרטית או ציבורית.

כיצד מטפלים במחלת דופויטרן

כיום יש טיפול שמתאים עבור מי שאינו יכול לשטח את כפות הידיים. הטיפול הנפוץ נעשה באמצעות הזרקת זיאפקס שהוא היאלורונידאז הפועל על כפות הידיים במשך 24 עד 48 שעות. הטיפול נועד להניב תוצאות טובות ולבצע שינוי במנח כף היד. לעיתים הטיפול ילווה בחבישה ותרגול פיזותרפיה בכפות הידיים והמפרקים. לאחר הטיפול מצב הידיים בדרך כלל משתפר, אך במידה ואין שינוי, ניתן לבצע ניתוח שיעזור להחלמה מהירה יותר והחזרת גמישות ותנועה לכף היד.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

תחנות רדיו

תחנות רדיו הן מקור נהדר לתוכן. הן יכולות לשמש גם ליצירת תוכן המתאים לטעם ולצרכים של קהל היעד על פי סקרים שהן עושות ועל פי

קרא עוד »