התמודדות עם פוסט טראומה – מה זה ואיך עושים את זה

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם מתמודדים עם השפעות של סיטואציות שנים ארוכות אחרי שהם חוו אותן. מדובר על סיטואציות שהם חוו במהלך הילדות שלהם, בימי נעוריהם, בצבא או בתקופות אחרות בחיים. אלו יכולות להיות סיטואציות שקשורות לאלימות פיזית, מינית או מילולית, סיטואציות שקשורות לחרמות וקשרים חברתיים קשים, מלחמות ומבצעים צבאיים, תאונות ועוד. 

התמודדות בשלב מאוחר עם השפעות של סיטואציה מסוימת, נקראת פוסט טראומה והיא יכולה להשפיע על החיים בהיבטים שונים ומגוונים. עם השנים, אנחנו לומדים יותר ויותר על מקרים בהם אנשים מצאו את עצמם חווים התמודדות עם פוסט טראומה כתוצאה מאירוע כזה או אחר שהם חוו. בפרט זה נכון לגבי חיילים וחיילות שחוו מלחמות ומבצעים צבאיים, וכן לגבי אנשים שחוו בילדותם או בשלבים מוקדמים בחיים, אלימות פיזית, מינית או מילולית. בעוד כשזה קרה הם הדחיקו את זה או לא ידעו כיצד להתייחס לכך, אזי שבשלבים מאוחרים יותר הם גילו את ההשפעה של המקרה על חייהם. 

איך מתמודדים עם פוסט טראומה

לפני שנסביר איך מתמודדים, צריך להסביר שהתמודדות אפשרית כשזה מתעורר. יש אנשים שאומנם מסוגלים להדחיק את זה, אבל סביר להניח שבשלב מסוים זה ישפיע על חייהם בצורה כזו או אחרת. ברגע שזה מתעורר עליהם להתחיל לטפל בכך בצורה אמיתית. 

ההתמודדות יכולה לבוא בדמות שיחות עם אנשי מקצוע כגון: פסיכולוג או פסיכותרפיסט, טיפול באמצעות כדורים או אמצעים אחרים, ריפוי בעיסוק ועוד. צריך לציין גם, זה יכול להתעורר בצורות שונות ולא תמיד ברורות או חד משמעיות. למשל, זה יכול לבוא לידי ביטוי באמצעות פגיעה בחשק המיני, קושי לקיים יחסים זוגיות, קושי לקיים חיים סדירים ובצורות נוספות.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

תחנות רדיו

תחנות רדיו הן מקור נהדר לתוכן. הן יכולות לשמש גם ליצירת תוכן המתאים לטעם ולצרכים של קהל היעד על פי סקרים שהן עושות ועל פי

קרא עוד »