משכנתא למסורבים

בעקבות רגולציות וחוקים נוקשים מטעם בנק ישראל יותר ויותר אנשים מוצאים את עצמם מסורבים בקבלת משכנתא מהבנק. המשכנתא שאמורה לשמש אותם לרכישת דירה או תוספת משכנתא לצורך שיפוץ, סגירת חובות או לכל מטרה אחרת – לא מתאפשרת כיום כמו בעבר ולכן אנשים רבים מחפשים אחר פתרונות חלופיים למצב. משכנתא למסורבים תהיה האופציה אותה יחפשו אצל גופים חוץ בנקאיים שונים, אולם חשוב לוודא שאלה עובדים תחת פיקוח משרד האוצר ומעניקים הלוואות אלה כחוק.

מהי משכנתא למסורבים ומדוע שיתנו לנו אותה?

כשהבנק מסרב לתת משכנתא קשה לחשוב מדוע גוף פיננסי אחר, הפועל בצורה חוקית במדינת ישראל, ירצה להעניק לנו משכנתא. ובכן מדובר במציאות ואפילו די נפוצה. מכיוון שיש מעל 200 אלף ישראלים מסורבי משכנתא בישראל, החלו גופים פיננסיים שונים כמו חברות ביטוח, חברות אשראי, קרנות נדל"ן וגופים אחרים להציע משכנתא למסורבים בבנק. התנאים אולי פחות נוקשים ברמת הדרישות לקבלת המשכנתא אולם בנוגע להלוואה ותקופת ההחזר אל תצפו לניסים. הריבית תהיה גבוהה בהרבה מזו של משכנתא בבנקים ותקופת ההחזר תתפרס כמו להלוואה רגילה. 

מדוע אם כן עושים משכנתא למסורבים?

ובכן לעתים אין לכם ברירה ואתם זקוקים לכסף בדחיפות ולכן תצטרכו לבקש ולקבל את המשכנתא גם בריבית גבוהה יותר. הסיבה העיקרית שבגינה כדאי באמת לקחת משכנתא זו היא כי היא מרוויחה לכם זמן ומאפשרת לכם להיכנס לתוכנית הבראה של מספר שנים שתסייע לכם לשקם את ציון דירוג האשראי שלכם. כאשר זה יהיה גבוה יותר תוכלו לקבל משכנתא רגילה מהבנק שלכם או מבנק מתחרה, לשאת במשא ומתן על הריבית והתנאים ולמחזר בעזרת המשכנתא החדשה את המשכנתא הקיימת עם אותו גוף חוץ בנקאי כמו למשל המרכז להבראה פיננסית. בכך אתם חוסכים כסף רב בהחזרי הריביות וחוזרים לתנאים הלוואה נוחים יותר.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

תחנות רדיו

תחנות רדיו הן מקור נהדר לתוכן. הן יכולות לשמש גם ליצירת תוכן המתאים לטעם ולצרכים של קהל היעד על פי סקרים שהן עושות ועל פי

קרא עוד »