גלדיאטור – איך סרט אחד מפתיע

נהוג לחשוב שסרטים על תקופות פרהיסטוריות, אינם זוכים להצלחה ואין קהל שבאמת ירצה לצפות בהם. אך ההיסטוריה והנתונים מלמדים אחרת. לא פעם סרטים שמתייחסים לתקופות היסטוריות רחוקות, דווקא זוכים להצלחה גדולה, הן בקופות, הן בביקורות והן בתחרויות שונות. 

דוגמא קלאסית הוא הסרט גלדיאטור של רידלי סקוט משנת 2000. מדובר בסרט בהם מככבים, ראסל קרואו וחואקין פיניקס. הסרט זכה להצלחה עצומה הן בקופות, הן בביקורות וכן הוא זכה בחמישה פרסי אוסקר. כולל לסרט הטוב ביותר ולשחקן הטוב ביותר. 

גלדיאטור הוא סרט שמתאר את חייו של חייל המבקש להציל את הקיסר מפני הפיכה. הסרט מתאר למעשה אירועים אמיתיים ודמויות אמיתיות שהיו קיימות באימפריה הרומית בסוף המאה השנייה. אומנם הדמיון למציאות הוא מעט רופף, אך אפשר למצוא הקשרים היסטוריים אמיתיים. 

הסרט נמשך קרוב לשלוש שעות, ובתקציב של 103 מיליון דולר, הצליח להכניס למעלה מ-450 מיליון דולר. עד היום הוא זוכה להצלחה גדולה ונצפה על ידי צופים רבים בשידורי סטרימינג. 

מדוע זכה הסרט להצלחה גדולה?

על פניו, יהיו שיטענו שמדובר בסיפור היסטורי שגרתי, אשר כמוהו אפשר למצוא רבים בספרי ההיסטוריה. ההבדל הוא, שסרט זה זכה להצלחה הן בזכות העובדה שהוא עשוי היטב, יש לו הרבה מאוד אפקטים מרהיבים, התלבושות והתפאורה הם יוצאי דופן, והמשחק של ראסל קרואו היה ליצירת אומנות של ממש. ונכתב עליו בכל מגזין קולנוע איכותי.

צריך לציין, בדומה להרבה סרטים אחרים, גם סרט זה יצר תרבות של ממש ולראייה, לא מעט אנשים טסו לרומא בשביל לבקר באתרים המוצגים בסרט וכן במהלך השנים שוחזרו קרבות הגלדיאטורים שהוצגו בסרט, בצורות קצת יותר מציאותיות ופחות אלימות. מדובר בסרט שהכניס את הצופים לתקופה שלא מוצגת לרוב בקולנוע העכשווי.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

תחנות רדיו

תחנות רדיו הן מקור נהדר לתוכן. הן יכולות לשמש גם ליצירת תוכן המתאים לטעם ולצרכים של קהל היעד על פי סקרים שהן עושות ועל פי

קרא עוד »