אילוף כלבים

אילוף כלבים הוא אחד מענפי ספורט הכלבים הפופולריים והמכניסים ביותר. על מנת לאלף כלב יש צורך בידע טוב על התנהגותו ואישיותו של הכלב.

אילוף כלבים אינו עיניין של מה בכך; זה דורש סבלנות, התמדה ומסירות. המטרה אינה רק ללמד את הכלב לציית לפקודות מסוימות, אלא גם לפעול בהתאמה לכלב והבעלים בשילוב המזג והאופי של הכלב.

למשל, זו יכולה להיות משימה קלה לאלף את הכלב שקופץ מעל למים, אבל כנראה יידרש קצת יותר מאמץ כדי ללמד את הכלב לחכות לך. אם אתה רוצה שהכלב שלך יפסיק לקפוץ מהמיטה בשעה מסוימת בכל בוקר, אז זה לא יקרה בשום מידה של הצלחה.

כמה זמן לוקח לאלף כלבים?

כלב הוא יונק שניתן לאלף אותו לבצע מספר משימות. עם זאת, נדרש זמן ומאמץ לאמן כלב אחד. לדוגמה, לוקח לכלב יותר מ-100 שעות ללמוד איך להביא כדור. ניתן לאלף גורים באופן מיידי ואז תוכל להמשיך באימון משלך ברגע שהם מסוגלים לבצע פקודות בסיסיות כמו "שב".

כלב ידוע בהיותו חיה אינטליגנטית וחברתית. יש לו את היכולת להבין פקודות ולציית להן בקלות. שיטת האימון הנפוצה ביותר נקראת "שבת-שהייה" או "שהייה למטה". שיטה זו כוללת מתן לכלב מזון, מים וכמה צעצועים בזמן שהוא יושב על רגליו האחוריות מולך עם אוזניו מופנות ועיניים עצומות.

לאחר מכן מאלף כלבים נותן את הפקודה "למטה" שגורמת לכלב להישאר למטה עד שהוא קם שוב. ניתן לחזור על הליך זה מספר פעמים עד שהכלב לומד. ניתן לחזור על הליך זה מספר פעמים עד שהכלב לומד או שהכלב משתעמם. ברוב המקרים, זה לוקח רק כמה ימים של תרגול וזמן קטן.

אילוף כלבים נחוץ לכל בעל כלב באשר הוא, על מנת לחזק את התקשורת וההתנהלות התקינה שלהם לדרך חיים משותפת וטובה.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

מחסן לגינה

מחסני גינה הם סוג של מחסנים המאחסנים צמחי גינה ומוצרי גינה אחרים. המוצר נמכר לציבור באמצעות רשת חנויות. מחסן מסוג זה אינו נפוץ במיוחד בשוק,

קרא עוד »

עציצים לבית

עציץ הוא רהיט קלאסי שנעשה בו שימוש בתרבויות ובתקופות שונות. העציצים עשויים מחימר, והם שימשו לאחסון מים, מזון, צמחים או כל דבר אחר. אנו יכולים

קרא עוד »

כאבי גב תחתון

כאב גב תחתון הוא מצב שכיח שיכול להיגרם מגורמים שונים. המצב עשוי להשפיע על האדם שסובל ממנו ויכול להוביל להרבה בעיות. אלו הם חלק מהתסמינים

קרא עוד »