מה עושה בודק חדירות (penetration testing)

בדיקת חדירה היא תהליך של ניסיון לאתר נקודות תורפה במערכות מחשב. הוא מבוצע על ידי שימוש בכלים כגון כלי בדיקת חדירה משמשים כדי לזהות ולנצל חולשות באבטחת רשת ובהגנה על נתונים. בודק חדירה משתמש באותן טכניקות ושיטות כמו האקר, אך למטרות שונות.

בדיקת חדירה יכולה להתבצע באופן ידני או בעזרת כלים אוטומטיים.

בדיקת חדירה היא טכניקת הערכת אבטחה שמטרתה לזהות נקודות תורפה אפשריות בתוכנה, רשתות ומערכות IT אחרות. בדיקת חדירה היא חלק חשוב בתהליך האבטחה. זה יכול לעזור לארגונים לזהות חולשות ואיומים לפני שהם הופכים לבעיה.

מחפשים חוקר סייבר? היכנסו >>

בדיקות חדירה עוזרות לארגונים:

– להבין את הסיכונים הקשורים למצב האבטחה הנוכחי שלהם

– לוודא שלא חסרות להם נקודות תורפה

– להפחית את הסיכון להתקפות סייבר

תועלת רבה של בודק חדירות (penetration testing)

בדיקת חדירה היא תהליך המסייע לארגונים להגן על עצמם מפני תוקפים. ניתן לעשות זאת באופן ידני או בעזרת כלים אוטומטיים. בדיקת חדירה היא תהליך המסייע לארגונים להגן על עצמם מפני תוקפים. ניתן לעשות זאת באופן ידני או בעזרת כלים אוטומטיים. בפוסט זה בבלוג, נדון בכמה ממקרי השימוש לבדיקת חדירה וכיצד ניתן לעשות זאת באמצעות כלים מבוססי בינה מלאכותית. בודק חדירה בדרך כלל צריך לבצע מגוון בדיקות עם סוגים שונים של וקטורי תקיפה על מנת לזהות חולשות אבטחה בתשתית ה-IT והאפליקציות של הארגון. כמה משימות נפוצות כוללות:

– סריקה לאיתור נקודות תורפה ברשת של ארגון

– יצירת מטענים זדוניים המחקים תנועה לגיטימית

– קבלת גישה למערכות בזמן התקפות

אין ספק כי בודק חדירות (penetration testing) הוא אדם בעל חשיבות רבה עבור עסקים לא מעטים ואין להפחית בערכו. לפיכך יהיה רצוי להבין כיצד הוא צפוי לסייע.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים הוא שלב חשוב בתהליך הבנייה. זה מבטיח שהמבנה יהיה מוגן ממזג האוויר ומזיקים, וגם מספק בסיס חזק למבנה. איטום ושיפוץ קירות חיצוניים

קרא עוד »

תחביבים

בחתירתך לחיים מאוזנים, הזנחת את התחביבים שלך? כילדים, אנחנו מומחים במציאת תחביבים. אנחנו עושים ספורט, לוקחים שיעורי ריקוד ומוזיקה, קורס פיסול אוספים דמויות פעולה ומבלים

קרא עוד »